Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka nie drukuje w jednym kolorze Brother MFC-J4420DW

04 Gru 2019 22:06 300 3
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem, drukarka z Brothera nie drukuje w kolorze żółtym, czyścilem dysze głowic kilkukrotnie i za każdym razem to samo, Cyan, Magenta, Black, bez żadnego problemu na stronie testowej wszystkie kropki, tam gdzie powinien być żółty jest ich kilka, lecz w odcieniu zielonego i czarnego, nie mam pojęcia co jest przyczyną.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Czy problem powstał po wymianie tuszu? Drukujesz na oryginałach czy na zamiennikach? Ja zacząłbym od sprawdzenia/zerwania odpowietrzników. Jeżeli to nie pomaga, wymienił bym tusz na drugi i zrobiłbym czyszczenie z poziomu menu serwisowego. (przytrzymujesz domek przez 10 sek. -> następnie czwarte poziome pole, które Ci się wyświetli -> drukarka powinna wejść w MAINTENACE MODE -> wpisujesz *2864 - powinno być piknięcie -> wpisujesz 76, następnie 4 i wciskasz start mono). Powinno przejść Tobie serwosowe napełnienie głowicy. Ale pamiętaj! Najpierw odpowietrzniki. Ostrzegam, że ta procedura zużywa sporo tuszu.
  • Poziom 4  
    Problem występował od dłuższego czasu, drukarka stała przez miesiąc nieużywana, była podłączona do prądu, więc myślę, że nie powinno się tam nic zatkac, skoro ona się sama czyści, później spróbowałem wymienić tusz, bo był zamiennik, wsadzilem oryginalny, niestety problem nadal występował, więc zaniechalem wszelkich czynności i od kilku miesięcy drukuje w czarno-bialym, czasami niebieski i czerwony w czcionce, masz na myśli odpowietrzenie tuszy, czy drukarki? Nie znam się za bardzo, ale chętnie bym to wykonał, no i wczoraj właśnie w menu serwisowym włączyłem to czyszczenie, poszły całe nowe zbiorniki tuszu, dzisiaj kupiłem i wsadzilem kolejne, problem pozostał.
  • Spec od drukarek
    Pokaż jak wygląda wydruk testowy.
    Niestety czasem bardzo dużo tuszy trzeba zużyć.
    Można też dolewać do atramentów płyn do udrażniania głowic.