Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Włącznik Dotykowy/Podświetlenie/Podwójny Włącznik/Miganie Led/Długa Historia

VooDoo1961 05 Dec 2019 00:17 2700 1
    VooDoo1961
    Level 1  
    Witam wszystkich. Od razu zaznaczam że nie jestem elektrykiem, kilka dni temu przerosło mnie podłączenie włącznika dotykowego podwójnego. Pojedyncze, ściemniacze - działają - ledy mają się dobrze, brak efektu strobo. Natomiast sprawę skomplikował we włączniku podwójnym były właściciel mieszkania które kupiłem mianowicie - w skrzynce z bezpiecznikami, jest zamontowany (nazwy nie pamiętam) urządzenie które "pstryka" w momencie włączenia jednego z włączników (rozbija się o to żeby jednym kontaktem włączyć światło przejść na koniec pokoju i jednym klikiem wyłączyć) nie jestem w stanie rozrysować schematu ale przejdę do sedna problemu. Po wejściu do domu mam włącznik - pojedynczy, łączy lampę A (Zasilanie, Neutral, Uziemienie), dalej na końcu "pokoju" jest lampa A, po jej prawej stronie lampa B, "rozbite" na dwie osobne puszki (upraszczając bo chyba się gubię Lampa A (przy wejściu w puszce Zas, Neu, Uzie / druga puszka tej samej lamp na końcu pokoju, w puszce Zas, Neu, Uzie), i Lampa B ((puszka na końcu pokoju) niezależna pojedyncza puszka Zas, Neu, Uzie).
    Problemem głównym są cholerne mrugające ledy próbowałem kondensatora przy lampie i przy samym włączniku dotykowym z podświetleniem - nic, nie pomogło.
    Tak wygląda ów włącznik jak chodzi o "mocowanie" na tyle.
    A poniżej schemat podłączenia

Obecne podłączenie "mrugające" to L (Zasilanie z puszki na końcu pokoju Lampa A) , L1 (Neutral z puszki na końcu pokoju Lampa A), L3 (Neutral z puszki na końcu pokoju Lampa B) "problem" polega na tym że nie bardzo wiem czy mam gdzieś wpiąć czy zignorować (zabezpieczyć i porzucić myślenie) o Zasilaniu z puszki na końcu pokoju z Lampy B. Moja wiedza elektryczna jest praktycznie żadna, ale wydaje mi się iż dwóch zasilań z dwóch puszek które były koło siebie nie mogę spiąć razem. (Nadmienię że kable z jednej puszki przeciągnąłem do drugiej, a tą pustą zatynkowałem także w jednej puszce mam 2x Zas, Neu, Uziem ze względu na to iż ten podwójny włącznik mocowany jest w jednej puszce, chciałbym uzyskać efekt który działa przy moim podłączeniu opisanym wyżej (gdzie kabel zasilający z puszki na końcu pokoju od lampy B jest nie używany) tj. włączenie światła lewym w lampie A, prawym w lampie B. Przeszukałem już cały internet i niestety żadne informacje nie pomogły wydaje mi się że podłączenie jest dobre (jeśli nie - czekam na baty) ale nie zmienia to faktu że ledy mrugają po włączeniu nawet gdy kondensator był wpięty (czy do lampy czy do samego włącznika).

Osobnym wątkiem jest urządzenie w skrzynce z bezpiecznikami które irytująco klika - nie mam pomysłu i chyba wolałbym sam przy tym nie grzebać (chyba że jest to dość prosty zabieg) i chciałbym się tego urządzenia pozbyć, ale na obecną chwilę nie wiem nawet jak dokładnie ten magiczny twór się nazywa.

Pozdrawiam i przepraszam za chaos. Nie umiem tego wszystkiego inaczej wytłumaczyć.
    markus-19
    Level 31  
    VooDoo1961 wrote:
    Pozdrawiam i przepraszam za chaos. Nie umiem tego wszystkiego inaczej wytłumaczyć.

Najważniejsze wyjaśniłeś że jesteś zielony z elektryki. Dlatego jakakolwiek pomoc na odległość jest dużym wyzwaniem. Najprościej byłoby po prostu zatrudnić elektryka.