Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec co 85C° a w piecu się gotuje woda

05 Gru 2019 00:25 639 21
  • Poziom 4  
    Witam, mam piec na co gdy mam na piecu 85°C to woda się gotuje, a co lepsze, nie mogę mocno palić bo szybko skacze temperatura. Czy to może być wina pompki?
  • Poziom 30  
    Jeżeli pompka nie pracuje to jak najbardziej.
  • Poziom 4  
    Pompka chodzi, ale głośno.
  • Poziom 28  
    Czy w obiegu jest wystarczająca ilość wody, żeby zapewnić cyrkulację?
  • Poziom 4  
    Szczerze nw, ale co trochę muszę odpowietrzać układ bo się zapowietrza.
  • Poziom 28  
    Gdzieś Ci ucieka woda z układu i jej brak nie zapewnia cyrkulacji. To "odpowietrzanie", to zapewne zasysanie powietrza.
  • Poziom 4  
    Obejrzałem cały układ i nigdzie nie widać żeby coś kapało a odpowietrznik mam w najwyższym punkcie koło bojlera.

Dodano po 6 [minuty]:

Bardzo mnie niepokoi praca pompki bo chodzi bardzo głośno i tak jakby nie pompowała wody tylko mieliła.
  • Poziom 4  
    Jak tylko będę w domu tak zrobię ponieważ teraz wyszedłem na browarka po pracy.

• Poziom 37  
    Pompa może hałasować jak jest zapowietrzona instalacja, każdy hydraulik ten odgłos rozpozna.
    Że mocno skacze temperatura, może też być za duża moc kotła i/albo za mały "odbiór" ciepła.
  • Poziom 4  
    Ja mam 74m2 ile Kw potrzeba?

• Poziom 37  
    Tomaszek1995 napisał:
    Ja mam 74m2 ile Kw potrzeba?

A ile masz? ;) Strzelam że potrzeba z 8kW (strzelam, bo to zależy od budynku)
  • Poziom 4  
    Mam 8 kW, nie mam filtra, wyciągnąłem tydzień temu.
  • Poziom 34  
    Napisz coś o układzie.
    Kocioł zasila od razu grzejniki czy może bufor?
    Jak grzejniki to nie mają one termostatów?
    Pompa zwykła czy elektroniczna?
  • Poziom 34  
    Na pompie masz srebrną ''śrubę''. Odkręć ją. Poleci woda ale nie dużo. Zobacz czy się wirnik kręci.
  • Poziom 4  
    No kręci sie

Dodano po 2 [minuty]:

Pompa elektryczna zasila najpierw grzejniki
  • Poziom 33  
    A po grzejnikach co, bo nie dopisałeś?
  • Poziom 11  
    Zakręć te dwa zawory przed i za pompą i zaraz za pompą na zdjeciu po lewej stronie jest filtr to go przeczyść.Nieraz tak jest że filtr zawalony a pompa nie chodzi głośno, miałem juz tak.
  • Poziom 32  
    Czy wszystkie grzejniki, jak są jednocześnie otwarte, to nagrzewają się w miarę równomiernie na całej swojej powierzchni? Czy tylko górna część?
    Ile lat ma ta pompka? Może po prostu się zużyła (łopatki wirnika się wytarły) i nie daje już odpowiedniego ciśnienia i cyrkulacji. Miałem ostatnio podobny problem. Wymiana pompki od razu rozwiązała problem.
  • Poziom 33  
    Pisał w poście #14 że wyjął filtr-kolego adrian18.
    Pompa może hałasować gdy:
    - siedzi w niej jakieś coś oprócz wody- kawałek kamienia kotłowego np.
    -jest nieprawidłowo zamontowana- wirnik pompy ma być w poziomie
    -uszkodzone panewki łożysk wirnika- częste uszkodzenie powodowane przez spuszczanie wody z układu, pompa nie zalana wodą szybko koroduje/chodzi o wałek wirnika/, skorodowany wirnik uszkadza panewki łożysk
    -brak właściwej pojemności kondensatora
    Praktycznie- wszystko to można sprawdzić po rozebraniu zdemontowanej pompy/ cztery śruby odkręcamy, zdejmujemy korpus , i mamy wszystko na wierzchu/.
    Co do zapowietrzania się układu CO- Autor postu chyba ma zamontowany jakiś wynalazek> post #18 cytat- Pompa elektryczna zasila najpierw grzejniki. A co dalej?