Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizory Sharp - na które modele warto zwrócić uwagę?

05 Gru 2019 08:20 3423 5
  • Redaktor
    Szukając nowego telewizora w sklepie, widzimy ogromną liczbę modeli o różnych parametrach. Najlepiej wybrać model, który spełni nasze wymagania, nowoczesny, który nie zestarzeje się zbyt szybko.

Kiedy decydujemy się na zakup nowego telewizora, przede wszystkim chcemy dobrze zainwestować pieniądze. Nasz wybór prawie na pewno obejmie nowoczesny telewizor z systemem Smart TV, który w postaci Android TV oferuje na przykład firma Sharp. Przyjrzyjmy się, które modele telewizorów Sharp warto nabyć.

Android TV – czym jest inteligentny telewizor?

Różni producenci stosują odmienne oprogramowanie Smart TV. Jednym z najpopularniejszych jest Android TV instalowany m.in. w telewizorach Sharp. W tym roku system ten zadebiutował w wersji 9.0, która oferuje takie udogodnienia jak uproszczony proces konfiguracji – teraz nie trzeba logować się do każdej aplikacji osobno, wystarczy przenieść dane z urządzeń mobilnych. Poza tym nowa wersja systemu jest zaprojektowana tak, by działała płynnie również na tańszych modelach telewizorów.

Warto też upewnić się, że dany telewizor posiada certyfikat od Google. Właściciel certyfikowanego urządzenia zyskuje bezproblemowy dostęp do świata Google Play i niezliczonej liczby aplikacji, które będą aktualizowane do najnowszych wersji. To oznacza również bezpieczeństwo danych i bezproblemową pracę systemu. Produkowany przez Sharp sprzęt TV w ofercie sklepu MaxElectro całkowicie spełnia te wymagania.

Parametry techniczne

Obecnie w telewizorach ceniony jest standard rozdzielczości Ultra HD, czyli 3840 × 2160 pikseli. Zapewnia on doskonałe odwzorowanie szczegółów, co jednak zależy również od wielkości ekranu – na telewizorze o niewielkiej przekątnej wysoka rozdzielczość nie zrobi większej różnicy. To, jakiej rozdzielczości potrzebujemy, zależy od zastosowania. Jeśli zamierzamy na telewizorze głównie oglądać filmy i seriale, to liczy się kontrast i jakość kolorów. W tym wypadku przyda się telewizor 4K z funkcją HDR. Dla kibica sportowego najważniejsza będzie częstotliwość odświeżania – im wyższa, tym płynniej będzie oddany ruch.

Jeśli chodzi o przekątną, to dzisiejsze telewizory mają ekrany najczęściej 32-55 calowe. Większa przekątna daje większy obraz i dobrze się sprawdza w przypadku filmów produkowanych z myślą o dużej rozdzielczości, poza tym duży odbiornik pozwala stworzyć kino domowe.

Obecnie najpopularniejsze są telewizory LCD podświetlane diodami LED. Jest to najtańsze rozwiązanie, jednak odbijające się na jakości kontrastu. Z kolei matryca OLED składa się z organicznych diod, które same emitują światło, a przy tym każda z nich świeci niezależnie. To sprawia, że znacznie lepsza jest jakość kolorów i głębia czerni; sam telewizor może być zaś znacznie cieńszy. Technologia OLED jest jednak wrażliwa na wilgoć, a ich żywotność jest niższa niż LED.

Cechy nowoczesnego telewizora

Co wyróżnia telewizor nowoczesny, który nie zestarzeje się za szybko? Przede wszystkim jest to sprzęt wyposażony w system Smart TV i z dużą rozdzielczością. Nowoczesne telewizory z systemem Android TV Sharp obsługują rozdzielczość 4K Ultra HD. Ponadto mają zainstalowane łącza USB oraz HDMI, dzięki którym można podłączyć do nich inne urządzenia elektroniczne, a łącze Bluetooth umożliwia podłączenie dodatkowych urządzeń takich jak głośniki bezprzewodowe czy klawiatura.

Jeśli zależy nam na głębi, warto rozważyć zakup telewizora z zakrzywionym ekranem. Dzięki temu każdy fragment obrazu znajdzie się w jednakowej odległości od naszych oczu. Jednak aby cieszyć się takim efektem, trzeba siedzieć dokładnie na wprost ekranu, co utrudnia oglądanie przez kilka osób. W przypadku wieloosobowej rodziny lepiej więc sprawdzi się telewizor z płaskim ekranem.

Wybierając telewizor, warto zaopatrzyć się w sprzęt wysokiej jakości i nowoczesny, który z pewnością będzie wart swojej ceny. Telewizory Sharp z systemem Android TV z pewnością pasują do tej charakterystyki.

Artykuł sponsorowany
  • Poziom 7  
    Ja mam starszy model Sharp, mniej nowoczesny 32 cale ale jest z nagrywaniem programów na pendrive.
    Super mi się to podoba😊 , mogę nastawić 10 pozycji, i nie czekać do nocy, a obejrzeć kiedy mam ochotę.
  • Poziom 25  
    Przecież to zwykły chińczyk z brandem sharpa, tyle samo wartym co obecne blaupunkta czy philipsa. Zapewne zaoszczędzono na wszystkim co możliwe, a już na pewno na chłodzeniu newralgicznych elementów i LED świeci na granicy wytrzymałości, na tyle aby przetrwać 2 lata gwarancji....
  • Poziom 31  
    Ibuprom napisał:
    LED świeci na granicy wytrzymałości, na tyle aby przetrwać 2 lata gwarancji....

I święte słowa Kolega prawi.

Wymieniałem niedawno podświetlenie w philipsie.
    2,5 roku miał.
    A w menu - brak regulacji podświetlenia.

Właściciel ma konto na ali - zamówił to co mu podałem.
    Jak na razie - działa. :D
    Do czasu. :D
    I tak padnie po dwóch latach, zapewne.
  • Poziom 36  
    Miałem kilka lat w użytkowaniu Sharpa (45cali) i byłem bardzo zadowolony więc dla siebie kupiłem nowego (49 cali) w ciemno, rozczarowanie, pilot chyba ze śmieci, brak stopklatki, oprogramowanie działa jakoś wolno, następny TV będę kupował po gruntownym obwąchaniu go w markecie osobiście a nie kupował przez internet.
  • Poziom 20  
    Jak nie wiadomo,
    magic9 napisał:
    które modele telewizorów Sharp warto nabyć.

to warto nabyć te, na których producent ma największy zarobek.