Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa ciepła a Nest Thermostat - kompatybilność i podpięcie

05 Gru 2019 11:00 168 1
  • Poziom 1  
    Witajcie,
    Piszę tutaj ponieważ NEST nie ma niestety wsparcia w PL, liczę na to że ktoś z Was mi pomoże.
    Mam pompę ciepła (gruntową) Stiebel Eltron z funkcją chłodzenia. Choć pompa sama w sobie jes OK, i w miarę nowa (ok 5 lat) to sterownik na scianie i ogólnie jej sterowanie przystaje raczej do lat '90. Stąd pomysł żeby zamienić fabryczny sterownik na Nest Thermostat gen3 lub Nest E.

Obecnie do pompy jest podpięty sterownik taki jak ten:
    Pompa ciepła a Nest Thermostat - kompatybilność i podpięcie
    Pompa ciepła a Nest Thermostat - kompatybilność i podpięcie Pompa ciepła a Nest Thermostat - kompatybilność i podpięcie

Po zdjęciu obudowy ma on podpięte 4 żyły H, L, -, +.

Moje pytanie:
    Czy da sie do tego sprzętu podpiąć NEST, czy będzie ono także działać z funkcją chłodzenia?
    A może ktoś ma doświadczenie z NEST i podobną pompą ciepła i powie jak to sie sprawdza.

EDIT:
    Właśnie rozmawiałem z Suppoertem NEST w UK i US i w zasadzie jedyne czego się dowiedziałem to że są wersje NESTa UK które chodza na wysokim napięciu 120V-230V i wersje US które chodzą n 24V. Poza tym nie potrafili mi odpowiedzieć czy to jest kompatybilne, ich rozwiązanie to skontaktuj się z lokalnym "proffessional installer", a że w PL nie ma dystrybucji NEST to i instalatorów nie ma ;-). No i kółko się zamyka.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    andrzej
  • Poziom 24  
    Moim zdaniem jeśli różnią się napięciami to nie będzie działał inny sterownik .