Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kocioł kondensacyjny, 1 czy 2 funkcyjny - jakiej firmy

05 Gru 2019 11:13 357 8
  • Poziom 16  
    Jaki niedrogi kocioł kondensacyjny polecacie jako dodatkowe źródło ciepła.
    Mam ogrzewanie piecem CO 15 KW w systemie otwartym, chce dołożyć kocioł kondensacyjny... Ciepłą wodę mam z solarów, a zasobnik dogrzewany z CO, mam też bojler gazowy - używany zimą - ma już swoje lata, pewnie za niedługo pójdzie do demontażu... Odległość kotła do zasobnika około 5-6 m instalacji - odległość do punktów odbioru cieplej wody - sąsiednie pomieszczenie (5-7 m instalacji). Jeśli kocioł to wziąć jednofunkcyjny (dogrzewanie zasobnika solarnego i tak jest podpięte pod CO czy wziąć 2 funkcyjny i po demontażu bojlera gazowego korzystać z drugiej funkcji kotła np. w lecie przy braku słońca, czy wtedy dogrzewać zasobnik przez instalacje CO? Jakiej marki kocioł polecacie. Myślałem nad Immergas, Ariston i Termet - ten ostatni najtańszy - to na razie największy plus. Pierwszy Immergas najdroższy. A może jeszcze co ś innego, da się je podłączyć pod układ otwarty? Mam dostęp do komina około 8 m - komin czysty, ale konieczny wkład dla spalin.
  • Poziom 21  
    Proponuję jednofunkcyjny z obsługą zasobnika. Dwu-funkcyjne nie służą do grzania zasobnika, są to podgrzewacze przepływowe.
    Termet - polski kocioł, dobry stosunek jakości do ceny, dostępne części zamienne.
  • Poziom 24  
    ixs napisał:
    Dowiedzialem sie wlasnie ze do ukladu otwartego tylko Ariston, lub jeden model Junkersa, bo nie maja czujnikow cisnienia....I ze w ukladach otwartych z gwarancja nie za bardzo

To coś słabo się dowiedziałeś.
    Dowiedz się jeszcze o kotłach ACV.
  • Poziom 21  
    Zależy jak wysoka chałupa i gdzie jest zbiornik wyrównawczy.
    Mój kocioł poprawnie pracuje przy 0,5bara, a to tylko 5m słupa wody.
    Nie jest nigdzie napisane że kocioł z czujnikiem nie może pracować w układzie otwartym.
  • Poziom 34  
    Flesz napisał:
    Nie jest nigdzie napisane że kocioł z czujnikiem nie może pracować w układzie otwartym.

Zależy jaki kocioł. W niektórych jest to dokładnie opisane w instrukcji.
    Kocioł w układzie otwartym będzie pracować ale bez gwarancji.
  • Poziom 21  
    Nie wydaje mi się żeby warunki gwarancji to regulowały, trzeba tylko sprawdzić ciśnienie minimalne z którym kocioł może pracować.
  • Poziom 34  
    Skoro w instrukcji jest napisane, że kocioł do układu zamkniętego, to niezastosowanie się do instrukcji oznacza brak gwarancji.