Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor 144 Hz - Za słaba karta na 144 Hz?

Gatekeeper666 06 Dec 2019 18:06 8160 39
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Skoro tak piszesz, to w zasadzie połowa tego wątku jest bez sensu.

Jedni piszą tak:
    Tomequ123 wrote:
    Karta jest wystarczająca, żeby grać w starsze gry przy ponad 140 klatkach.

Ty piszesz tak, mimo że nie ma mowy o graniu w żadne gry AAA nawet z ubiegłego roku:
    badboy84 wrote:
    To jest monitor 1440p i prawdę mówiąc też czarno to widzę.
    1060 już dostaje zadyszki przy FHD i wysokich ustawieniach i max to raczej 70-80FPS.

A autorowi chodzi o:
    Gatekeeper666 wrote:
    Istotą jest nie to, że nie chce wydolić, tylko to że nie widzi odświeżania powyżej 60 HZ.

Pomijam fakt że rozmowa niepotrzebnie zeszła w kierunku freesync/gsync.
    To w końcu jak zobaczyłem ten komentarz o przekątnej i dwóch monitorach to niestety nie wytrzymałem i odpowiedziałem.

Obstawiam że w tym problem (w rozdzielczości), że robi się czarny ekran:
    Gatekeeper666 wrote:
    i w ustawieniach widzi mi teraz 120 Hz i rozdzielczość 3600 (domyślnie nie obsługiwaną przez monitor)

Dlatego poprosiłem o listę trybów.

Na tej karcie (zresztą jak i w całej rodzinie kart kepler od nvidii) jest możliwe osiągnięcie co najwyżej 120 Hz przy 1440p. O 144Hz można zapomnieć. Monitor też zarówno na HDMI 2 jak i DP obsługuje natywną rozdzielczość przy odświeżaniu 60, 100, 120 jak i 144Hz.
    Wymiana przewodu moim zdaniem też nic nie zmieni, chyba że ten jest naprawdę niskiej jakości.
    enhanced
    Level 43  
    Hehe

Żeby się nie okazało że autor nie poczytał instrukcji i pcha kabel HDMI w port1 który ma 60Hz. Myśle że dołączony HDMI do monitora to 2.0 a nie słabsze wersje bo to wymagane do wyższego odświeżania na HDMI pod portem2.

Monitor 144 Hz - Za słaba karta na 144 Hz?

https://www.samsung.com/pl/monitors/curved-cjg50/LC27JG50QQUXEN/#specs
    No chyba że to nie ten model i ja tam nie widze FREESYNCA.
    lisek
    Service technician RTV
    To z opisu univers. monitora AOC, pisałem wyżej w temacie
    Quote:
    The monitor AOC C24G1 supports AMD FreeSync (via Adaptive-Sync) over both DP and HDMI on compatible GPUs and systems.
    The 144Hz refresh rate is supported via DP and HDMI on both AMD and Nvidia GPUs.
    ... with 40+ frames, for example when changing to 70 from 144

Standard accessories include an HDMI and power cable, with a DP cable also included in some regions and by some retailers.

* za ( https://pcmonitors.info/reviews/aoc-c24g1/ ), pazdz. 2018
    Filmk z obrazem tego monitora w opisie Link_ technologie AMD FreeSync
    * sam filmik (i inne ciekawe o 60vs.144Hz) ( Link )

p.s
    AOC G2590vxq and G-sync
    AOC G2790PX (1080p, 144Hz, TN, FreeSync)

O grze w BF1 (battlefield1) napisano
    Spoiler:
    When desktop resol. is @144Hz with in-game resol. also @144Hz and G-SYNC enabled there is some serious ghosting (only with DisplayPort 1.2 setting). So to fix this just use any other DESKTOP refreshrate except 144Hz when you are gaming (or use DP 1.1 setting). When not gaming desktop resol. @144Hz works good. There is also some barely noticable flickering only on loading screen in BF1. Btw there is no monitor OSD setting for freesync on/off, it runs automatically. To use G-SYNC correctly: 1) Enable it in nvidia control panel, 2) Use in-game high refreshrate resolutions (144Hz), 3) Set in-game fps cap to under 144 FPS (142), 4) Now you can enable v-sync wich won't add any input lag.
    * with AOC G2790PX (1080p, 144Hz, TN, FreeSync)

Lista monitorów support (Nvidia Gsync Freesync) Link
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Co nas jakiś BF1 obchodzi? Może postaraj się nie kopiować całego g**** co w internecie znajdziesz?
    Zdecyduj się, jest tak:
    lisek wrote:
    To z opisu univers. monitora AOC, pisałem wyżej w temacie
    Quote:
    The monitor AOC C24G1 supports AMD FreeSync (via Adaptive-Sync) over both DP and HDMI on compatible GPUs and systems.
    The 144Hz refresh rate is supported via DP and HDMI on both AMD and Nvidia GPUs.
    ... with 40+ frames, for example when changing to 70 from 144

Czy tak?
    lisek wrote:
    Ten Twój monitor chodzi w 144Hz (120 w realu) TYLKO z kartami AMD

Z tą co masz NVidia tylko w 60Hz.

Gdy opcja odpada >> zakup nowej karty AMD
    Gatekeeper666
    Level 9  
    Panowie,
    podpiąłem kabel DP 1.4. Śmiga w 144 Hz. Pillars of Eternity 2 w 120 Hz. Chodziło mi własnie o to. Wasze spekulacje trochę mnie zaniepokoiły, ale jak się okazuje niepotrzebnie. Następna do wymiany pójdzie karta i tutaj dwa pytania:

1. Czy taki AMD RX480 spasuje się z tym co aktualnie posiadam? Czy procesor nie wydoli. Ma to sens?

2. Po pozostawieniu na dłuższy czas monitor gaśnie, a system wysyła dźwięk podłączania i odłączania oprogramowania co parę sekund (taki jak przy wpinaniu i wypinaniu np. pendrive). Czego to może być wina? Zdarzyło mi się też ze dwa razy, że mignął na monitorze biały pasek na ułamek sekundy. Czy to niekontakt kabla, karta czy monitor?
    User removed account
    Level 1  
    lisek
    Service technician RTV
    Karta ma do rzeczy .

Teraz leci po kablu eDP 1.4 , a sygnał dla eDP jest brany z ...?
    (dałem chyba dwa tematy wyżej uwagę o eDP. Ponadto wcześniej też ktoś pisał podobnie)

Kol. autor ma płytę (pisał) na chipsecie Intel B85
    - dobry port pod dodatk. grafikę , PCI Express 3.0 x16
    - przełaczanie pomiedzy HDMI, DVI-D i D-Sub, zrealizowano na ASMedia ASM1442K.
    - zasilanie kiepskie , bo tylko 3-fazy na ASP1253... podobno to IR3570A International Rectifier. W kazdej z faz w kluczu polowe: NTMFS4937N i NTMFS4955N.
    Monitor 144 Hz - Za słaba karta na 144 Hz? Monitor 144 Hz - Za słaba karta na 144 Hz? Monitor 144 Hz - Za słaba karta na 144 Hz?

Masz tutaj przykłądową listę monitorów pod G-sync (NV) i Free-sync pod AMD.
    Link_g-sync
    Link_ freesync

:idea: Warto też poczytać , co to jest u jednego producenta kart/ zaś co u innego AMD
    * NV temat na forum "guru" Link
    Monitor 144 Hz - Za słaba karta na 144 Hz? Monitor 144 Hz - Za słaba karta na 144 Hz?

Ponieważ NV dominuje na rynku kart gpu więc zrozumiałe jest ,że więcej monitorów oferuje tę opcję.
    Gatekeeper666
    Level 9  
    Ja chyba nie rozumiem po co wrzucasz mi monitory, skoro dopiero kupiłem i nie planuję zmieniać.
    badboy84
    Level 42  
    lisek wrote:
    ...
    Ponieważ NV dominuje na rynku kart gpu więc zrozumiałe jest ,że więcej monitorów oferuje tę opcję.

No nie do końca tak jest, przykład ze sklepu z nazwą owocu w nazwie :
    monitory g-sync 46 sztuk, free-sync 338 sztuk. Co już nie ma znaczenia
    ponieważ mając system Windows 10 oraz karty serii 10xx albo 20xx można
    uruchomić free sync mając kartę nvidia. Ale wróćmy do meritum tego tematu.