Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] [szukam] Blaupunkt 48 / 148Z-GB-11B-FGBQUX-EU TV Flash Memory

05 Gru 2019 12:25 1422 6
This content has been translated » The original version can be found here
  • Poziom 2  
    Cześć wszystkim.

To jest nasz pierwszy post tutaj. Miło cię poznać w tej społeczności.
    Jesteśmy warsztatem naprawy elektroniki zlokalizowanym w Grecji.

Mamy walizkę z telewizorem Blaupunkt, w której musimy sflashować pamięć ,,U3" (jak widać na jednym ze zdjęć) ze świeżą kopią oprogramowania układowego (plik BIN), aby ją naprawić.

Numer modelu to: 48 / 148Z-GB-11B-FGBQUX-EU

Czy ktoś ma dostępny ten plik BIN?

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Miłego dnia.

PS: Poniżej zamieściłem kilka zdjęć, które podają więcej szczegółów na temat telewizora:

[szukam] Blaupunkt 48 / 148Z-GB-11B-FGBQUX-EU TV Flash Memory [szukam] Blaupunkt 48 / 148Z-GB-11B-FGBQUX-EU TV Flash Memory [szukam] Blaupunkt 48 / 148Z-GB-11B-FGBQUX-EU TV Flash Memory [szukam] Blaupunkt 48 / 148Z-GB-11B-FGBQUX-EU TV Flash Memory [szukam] Blaupunkt 48 / 148Z-GB-11B-FGBQUX-EU TV Flash Memory
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    jaka jest wina?
    utknął w gotowości? utknął na logo?
  • Poziom 2  
    billobirillo napisał:
    jaka jest wina?
    utknął w gotowości? utknął na logo?

Witaj,

utknął w gotowości.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Przesłałem tutaj najnowsze oprogramowanie https://1drv.ms/u/s!AsDy7pN40myTb4jlhao9Cuy0Etc?e=Q4ghLj
    Nie wiem, czy to zadziała, ale możesz spróbować

skopiuj plik allupgrade_6308rtbm.bin na pusty dysk USB
    idź do telewizora, odłącz przewód zasilający od gniazdka sieciowego na 10 sekund (do momentu zgaśnięcia lampki czuwania)
    włóż pamięć USB do portu USB z tyłu / z boku telewizora
    ponownie podłącz przewód zasilający do gniazda sieciowego, naciskając jednocześnie przycisk trybu gotowości na telewizorze
    telewizor włączy się, a lampka z przodu zacznie migać na niebiesko podczas aktualizacji: po zakończeniu lampka zmieni kolor na czerwony
    wyjmij pamięć USB i włącz telewizor
    zostaniesz przywitany pierwszym ekranem instalacji
    jeśli nie, na pilocie naciśnij cztery razy przycisk ,,menu", a następnie cyfrę ,,8" (tak więc menu-8-8-8-8)
    naciśnij ok, aby ponownie nastroić telewizor

Uwaga: Nie wiem, czy możesz przeprogramować U3 za pomocą tego pliku
  • Poziom 2  
    billobirillo napisał:
    Przesłałem tutaj najnowsze oprogramowanie https://1drv.ms/u/s!AsDy7pN40myTb4jlhao9Cuy0Etc?e=Q4ghLj
    Nie wiem, czy to zadziała, ale możesz spróbować

skopiuj plik allupgrade_6308rtbm.bin na pusty dysk USB
    idź do telewizora, odłącz przewód zasilający od gniazdka sieciowego na 10 sekund (do momentu zgaśnięcia lampki czuwania)
    włóż pamięć USB do portu USB z tyłu / z boku telewizora
    ponownie podłącz przewód zasilający do gniazda sieciowego, naciskając jednocześnie przycisk trybu gotowości na telewizorze
    telewizor włączy się, a lampka z przodu zacznie migać na niebiesko podczas aktualizacji: po zakończeniu lampka zmieni kolor na czerwony
    wyjmij pamięć USB i włącz telewizor
    zostaniesz przywitany pierwszym ekranem instalacji
    jeśli nie, na pilocie naciśnij cztery razy przycisk ,,menu", a następnie cyfrę ,,8" (tak więc menu-8-8-8-8)
    naciśnij ok, aby ponownie nastroić telewizor

Uwaga: Nie wiem, czy możesz przeprogramować U3 za pomocą tego pliku

Witaj przyjacielu,

dziękuję bardzo za poświęcony czas i plik, który mi przesłałeś. Doceniam to.

Działa dobrze. Jedynym problemem jest to, że przy pierwszym uruchomieniu ma dźwięk / obraz i nie ma podświetlenia, ale kiedy przełączyłem go w tryb gotowości, a potem z powrotem działa. Jest to przy szybkim rozruchu. Bez szybkiego rozruchu mam ten problem ponownie. Podsumowując, przy pierwszym uruchomieniu podświetlenie się nie otwiera.

Przynajmniej teraz działa.

Jestem do twojej dyspozycji.

Miłego dnia.