Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ma ktoś może drukarkę Canon i350? Wypadła sprężynka

22 Wrz 2005 21:22 3126 13
  • Poziom 10  
    Czy ma ktoś może drukarkę Canon i350?

Wypadła mi w drukarce pewna sprężynka i poluzował się plastikowy element pod portem, gdzie zatrzymuje się głowica z tuszami i nie wiem teraz jak to znów zamontować :(

Gdyby ktoś kto ma canona i350 był tak uprzejmy, zrobił fotkę jak to wygląda w środku, byłabym ogromnie wdzięczna.
    Próbowałam to sama poskładać, ale bez fotki sobie nie poradzę :(

• Poziom 43  
    nie ma takiej drukarki ale podpowiem :

najprawdopodobniej :

ten plastik jest umieszczony pod głowicą w stacji dokującej, sprężynka jest po nim i dociska go do głowicy

można probować zakładac to po omacku przsówając głowice w lewo i kmbinująć palcami ( plastki jest wsówany jakby w prowadnice ) lub zdjąć obudowe i założyć to normalnie - czas operacji do 10 minut :) ( jeśli nic sie nie ułamało )
  • Poziom 10  
    Niestety nic mi to nie daje :(
    W stacji dokującej są dwie sprężyny i nie wiem, jak założyć jedną z nich. Poza tym zdaje się, że opisujesz mi plastikowy element, na którym parkuje głowica, a mi chodzi i taki plastik, który prawdopodobnie ma za zadanie unieruchamiać całą stację, żeby nie latała na lewo i prawo.

Niestety potrzebna jest mi fotka, bo żaden opis mi nie pomoże, ale i tak dziękuję.

Poniżej jest fotka stacji, którą już zamontowałam i usztywniłam jedną ze sprężynek. Pod spodem natomiast leży jedna sprężynka, z którą nie wiem co zrobić i ów plastikowy element (jego numer fabryczny to "T1-2"), który również jest dla mnie zagadką :( Pomóżcie forumowicze, bo już tracę nadzieję, a nie chcę iść do serwisu, który mi włoży te dwie pierdołki w minutę i zapłacę za tą operację równowartość drukarki :(
  • Poziom 10  
    Drukarka naprawiona dzięki forumowiczowi Albert II, który przesłał mi fotkę wnętrza swojego canonka :)
    Dziękuję Ci Albert II!!!!

Do moderatora- można zamknąć temat.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Trafila mi sie taka drukarka z zdemontowana stacja serwisowa jezeli ktos ma fotki to prosil bym o podeslanie lukas_n(malpa)poczta.fm
  • Poziom 11  
    mam taką na warsztacie jak cie jeszcze interesuje temat to pomogę
  • Poziom 11  
    zapomniałem o sprężynce wedle twego zdjęcia mocujesz ją na końcu po prawej stronie na tyuchu w kształcie litery c a wdrukarce jest tyklo jedno miejsce gdzie ona pasuje
  • Poziom 2  
    Witam. Mam ten sam problem z ta sprezynka od tego plastkiu. Gdzie ona ma byc bo nigdzie nie moge jej dopasowac. Mozna prosic o jakas fotke z ta sprezynka. Dzieki
  • Poziom 30  
    Widzę, że tamat powraca. W sumie patrząc na to zdjęcie kolegi kochan-k... nic dziwnego.
    Napiszę tak- sprężynka ma być z jednej strony zamontowana na elemencie, którego fotkę umieściła tu kiedyś Shewawah- w miejscu widocznym poniżej liczby 23 (data a moze godzina..). Ten fragment elementu ma być skierowany w stronę "dna" drukarki.
    Drugi koniec sprężynki zaczepiamy o występ w obudowie. Może najłatwiej będzie jednoznacznie go znaleźć, gdy odlepimy prostokątny kawałek papieru, maskujący szczelinę w obudowie, poniżej stacji dokującej głowice. czyli stawiamy drukarkę na boku i odkejamy biały pasek koło prawej, przedniej nóżki drukarki (spokojnie, jest samoprzylepny i nie powinno być problemu z powrotem do stanu wyjściowego).
    W widocznej szczelinie będzie centymetrowe wcięcie z widocznym głębiej zaczepem do sprężynki.
    Jeśli sprężynka nam spadnie (ma bardzo niewielki "naciąg" , a nie chcemy wyciągać wszystkich elementów , właśnie tą szczeliną możemy ją zamontować na widocznym zaczepie.
    Chociażby za pomocą przewleczonego przez ten otwór odcinka drutu wygiętego na końcu w haczyk, który zaczepiamy na oczku sprężynki.
    Przepraszam za "kawę na ławę" ale chyba nie da się inaczej. ;)

P/S Szkoda jedynie, że problem osoby zakładającej posta został rozwiązany poza forum, cieszmy się, że mimo jej prośby nie został ten wątek zamknięty.
  • Poziom 11  
    Witam na zdjęciu Shewawah zaznaczyłem miejsca gdzie trzeba założyć owa sprężynkę Ma ktoś może drukarkę Canon i350? Wypadła sprężynka
  • Poziom 2  
    Dzieki za pomoc Zenek:) Gdyby nie ten kawalek papieru umieszczone na dnie drukarki nie wpadlbym na to ze trzeba tam zalozyc te sprezynke;) Dzieki wielkie i Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich sprężynowców :) no i stało się.. sprężynki luźne.. a ten kawałek plastiku znajduje się poza drukarką.. dotychczasowe zdjęcia, które przesyłaliście są poniekąd pomocne i naprowadzają na dobry trop ale nadal nie mogę dobrze umiejscowić stacji i tego plastiku.. mam nadzieję, że ten wątek pomimo czasu i old schoolowej już drukarki ożyje raz jeszcze :) pomóżcie ! (mile widziane zdjęcia pod różnymi kątami). pozdrawiam