Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

asus radeon rx580 4gb oc - Komputer nie widzi nowej karty graficznej.

lowecky 05 Dec 2019 21:36 933 7
Optex
    lowecky
    Level 2  
    Witam, postaram się jak najdokładniej opisać mój problem.

MOBO: MSI H110M PRO-VD
    PROCESOR: INTEL I5 7500 3,4 GHz
    HDD: Toshiba P300 1 TB 3.5" SATA III
    ZASILACZ: Antec VP 500W
    RAM: Kingston HyperX, DDR4, 8 GB,2133MHz, CL14
    GPU: ASUS RADEON RX 580 DUAL 4GB OC GDDR5

W dniu dzisiejszym zakupiłem nową kartę graficzną model - asus radeon rx 580 dual 4gb oc.
    Kartę wymieniłem ze względu na poprzednią (jak wtedy myślałem) nie działajacą kartę gigabyte gtx 1050 ti 4gb oc,
    jak sie okazuję, po włożeniu nowej karty graficznej podpiętej pod hdmi do monitora, komputer startuje (wszystkie wiatraki się kręcą), ale na monitorze nie ma sygnału.
    Komputer bez karty graficznej działa prawidłowo z monitorem, na zintegrowanie grafice z procesora.
    Sprawdzałem ustawienia biosu, w zakładce Initiate Graphic Adapter mam ustawiony parametr PEG.
    Jeśli chodzi o wejście pci express, to wydaję mi się, że nie ma z nim problemu bo po podpięciu karty graficznej bez podpiętego dodatkowego 8 pinowego zasilania
    dioda led świeci na czerwono, z podpiętym zasilaniem 8 pinowym na biało, czyli tak jak powinno świecić.
    Przy zmianie parametru w biosie z PEG na IGD i podpieciu jeszcze raz nowej karty graficznej, do monitora na hdmi, jak i podpieciu integry do monitora na wejscie vga
    komputer wystartowal z poziomu integry i byłem w stanie zainstalowac sterowniki do nowej karty, po zainstalowaniu sterownikow probujac manualnie przelaczyc zrodlo monitora z vga na hdmi
    obraz z karty graficznej zaskoczyl, ale mrugal,i po pewnnym czasie zgasl znowu a zrodlo hdmi nie wykrywalo sygnalu.
    Ponownie zmienilem parametr w biosie z IGD na PEG i odlaczylem zintegrowana grafike od monitora, majac nadzieje na to ze karta graficzna z zainstaloawnym sterownikiem wystartuje normalnie lecz
    po uruchomieniu komputera kolejny raz monitor nie wyszukiwal zadnego sygnalu na zlaczu hdmi.

Co dziwne komputer z wlozoną kartą w pci express ale bez podpięcia 8 pinowego zasilania startuje normalnie z poziomu zintegrowanej grafikii i nie ma zadnych problemów.

Pytanie- Czy przyczyną problemu może byc zbyt slaby zasilacz nieradzący sobie z zasilaniem karty graficznej ? Dodam tylko, ze poprzednia karta graficzna na poczatku dzialala normalnie,
    po jakims roku komputer przestal ją wykrywac, wiec uznalem, ze jest zepsuta i wymienilem, niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia zestawu z innym zasilaczem badz plyta glowną.

Dodam jeszcze, że sprawdzalaem monitor podpinajac go pod hdmi do laptopa i normalnie przechywytal obraz, kabel hdmi tak samo sprawdziałem i działa prawidlowo z innymi urządzeniami.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
    lowecky
    Level 2  
    RX 580 xkom, juz poprawiam błąd, jeśli chodzi o reset biosu (wyciagniecie baterii) to nie robilem, ze wzgledu na to, ze na biosie byla robiona aktualizacja do obslugi
    podstawki pod procesor LGA1151 wiec nie wiem czy przy resecie biosu plyta glowna dalej bedzie kompatybilna z procesorem.
    User removed account
    Level 1  
    lowecky
    Level 2  
    Okej, lecz czy przy resecie biosu nie usunie sie jednoczesnie aktualizacja pozwalajaca plycie glownej na obsluge mojego procesora ktory jest na nowej podstawce lga1151 ?
    User removed account
    Level 1  
    lowecky
    Level 2  
    Rozumiem, po resecie biosu bez zmian - komputer normalnie startuje z poiomu zintegrowanej grafikii, przy podlączonej karcie graficznej wraz z dodatkowym zasilaniem 8 pin, monitor w ogole nie widzi sygnalu hdmi oraz vga.
    User removed account
    Level 1