Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miniaturowa kamera "szpiegowska" do 100 zł do domu - SQ12 a może coś innego

05 Gru 2019 21:37 492 8
  • Poziom 8  
    Cześć, na wstępie zaznaczę, że szukałem w tym dziale i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie (lub przeoczyłem ze zmęczenia, jeśli tak to przepraszam).

Potrzebuję na szybko kupić jakieś dwie miniaturowe kamerki do domu, a w zasadzie jednego pomieszczenia, aby mieć tam podgląd i w razie czego móc złapać winowajcę i mieć dowód czarno na białym (robienie bajzlu, ginięcie jakiś drobnych rzeczy - to zdarza się zbyt często i trzeba coś z tym zrobić). Pomieszczenie ma ok 3 m x 3 m, jest typu "warsztatowego", więc sprzęt nie może być np. ledowym budzikiem rzucającym się w oczy.

Przejrzałem Allegro i znalazłem 3 różne modele (linki niżej), który z nich będzie najlepszy? A może jest w cenie do 100 zł za sztukę coś lepszego?

Wymagania jakie mam co do sprzętu:
    - automatyczne odpalanie nagrywanie na czujnik ruchu.
    - możliwość działania w podczerwieni gdy jest ciemno*.
    - jakość 720p powinna wystarczyć o ile optyka nie będzie z Nokii 3310. ;)
    - chociaż podstawowa pyłoszczelność i działanie również w temperaturach oscylujących koło zera.
    - wejście na kartę micro SD.

Format nagrywania obojętny, komputer z wszystkimi popularnymi sobie poradzi. I to chyba tyle z potrzebnych informacji, mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.

* czy to prawda, że te diody IR jak się człowiek przyjrzy są widoczne gołym okiem? Na allegro piszą, że ich nie widać, zaś znajomy ostatnio mówił mi, że patrząc na wprost diody idzie dojrzeć jej światło - jak to jest w końcu?

Linki do kandydatów:

1. "MINI KAMERA SZPIEGOWSKA DO UKRYCIA DETEKCJA RUCHU"
    https://alle[gro].pl/oferta/mini-kamera-szpiegowska-do-ukrycia-detekcja-ruchu-7621615066

2. "MINI Kamerka kamera szpiegowska samochodowa SQ12"
    https://alle[gro].pl/oferta/mini-kamerka-kamera-szpiegowska-samochodowa-sq12-8277373116

3. "MINI KAMERA SZPIEGOWSKA SQ12 FULL HD DETEKCJA RUCH"
    https://alle[gro].pl/oferta/mini-kamera-szpiegowska-sq12-full-hd-detekcja-ruch-7247884963

Przepraszam za chamskie obejście filtra, ale sporo tych sprzętów nie ma nawet własnej nazwy tylko ogólnik typu "mini kamerka szpiegowska", który nic nie mówi.

Skłaniam się ku SQ12 z drugiego linka, prawdopodobnie jutro z rana będę zamawiał i ucieszyłbym się jakby ktoś do tego czasu podzielił się swoimi spostrzeżeniami a może nawet doświadczeniem w tym temacie. :) Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie cudów nie ma co oczekiwać, jednak liczę, że można wyrwać coś co spełni moje niewygórowane potrzeby.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 20  
    Nie spotkałem takiej diody IR której światło jest widoczne gołym okiem - a w pilocie RTV widzisz? Jak ktoś wejdzie z noktowizorem albo ze smarkfonem przy oku to zobaczy Twoją kamerkę. :) Dlatego ważniejsze jest jej maskowanie i karta SD (najlepiej do zastosowań przemysłowych). Reszta będzie zbliżona w tych wskazanych przez Ciebie kamerkach i jak napisałeś cudów nie będzie.
  • Poziom 29  
    Mam od dłuższego czasu kamerki Yi Home 720P HD WiFi. Sprawdzone w działaniu, jestem z nich zadowolony. Jakość obrazu jest bardzo przyzwoita.
    Specyfikacja:
    Kąt widzenia 111,2°,
    Tryb nocny wykorzystujący 9 led na podczerwień,
    Rozdzielczość 720p przy 20 klatkach na sekundę,
    Wykrywanie ruchu z wybranego obszaru i czasu, powiadomienia, zapis na karcie micro SD (do 32GB) lub w chmurze Yi Cloud (dodatkowo płatne),
    Podgląd na żywo, podsłuch lub dwustronna komunikacja audio,
    Łatwa obsługa z aplikacji Android/Mac OS i Windows

Poczytaj Yi Home 720P HD WiFi

Miniaturowa kamera
  • OptexOptex
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    waxman napisał:
    Nie spotkałem takiej diody IR której światło jest widoczne gołym okiem - a w pilocie RTV widzisz?

No to chyba nie spotkał kolega żadnej kamery CCTV z doświetlaczem. Może lepiej jednak pisać o tym co się widziało ;)

HenryK3 napisał:
    Mam od dłuższego czasu kamerki Yi Home 720P HD WiFi. Sprawdzone w działaniu, jestem z nich zadowolony. Jakość obrazu jest bardzo przyzwoita.

Panie Henryku, a gdzie i jak waść sugerujesz wsadzić tę kamerę, tak by była niewidoczna, zgodnie z pytaniem autora ;)

• Poziom 16  
    Mówimy o zupełnej absolutnej ciemności? Jeżeli nie to może coś ze starvisem.

waxman napisał:
    Nie spotkałem takiej diody IR której światło jest widoczne gołym okiem - a w pilocie RTV widzisz?

A ja spotkałem i to mnóstwo. Bierze się to głównie z faktu, że żaden sprzęt nie jest doskonały i poza nominalną długością fali emituje również "sąsiednie". A sama podczerwień to dosyć szerokie pojęcie bo obejmuje długości fali od 1 do 1000 μm, więc przykład z pilotem jest mocno chybiony.

suworow napisał:
    Panie Henryku, a gdzie i jak waść sugerujesz wsadzić tę kamerę, tak by była niewidoczna, zgodnie z pytaniem autora ;)

Ja znam miejsce, w które można (sobie) wsadzić tę kamerę.
  • Poziom 29  
    suworow napisał:

Miniaturowa kamera
    Panie suworow
    Kamerka to jest to czarne natomiast to białe jest podstawą do której jest wciśnięta w otwór 45 mm.
    Ukrycie samej kamerki np w jakimś czarnym pudełku z otworem przez który będzie "patrzyć" nie powinno każdemu majsterkowiczowi sprawić większego kłopotu.
    Do pracy potrzebne jest zasilanie 5V (micro USB) i może to być nawet powerbank.
    Atutem tej kamerki jest darmowa aplikacja producenta z wieloma możliwościami ustawień m.in. obszaru i czułości czujnika ruchu, zapisu tego ruchu (z dźwiękiem też) oraz wideo powiadomień na telefon itp. Apka jest gotowym programem do amatorskiego monitoringu, może obsługiwać kilka kamerek z dowolnego miejsca i z kilku urządzeń jednocześnie. Polecam bo mam od dłuższego czasu.
    Specjaliści od systemów alarmowych i cctv wyśmiewają się z YI Home bo do "złapania króliczka" w pomieszczeniu 3 m x 3 m najchętniej zamontowaliby profesjonalny system za miliony monet.
    Pozdrawiam
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Panie Henryku, to co wymienił Pan jako atuty tej kamery, to tak naprawdę atuty każdej kamery IP :) Chociaż uwzględniając jak te funkcje działają nie zawsze mozna mówić o atutach :)
    Ma prośbę,, przyjrzy się waść tej kamerze i powie czy zauważył jedną istotną różnicę w stosunku do kamery, którą sam zaproponował :)

Miniaturowa kamera
  • Poziom 29  
    Trantigne napisał:
    Wymagania jakie mam co do sprzętu:
    - automatyczne odpalanie nagrywanie na czujnik ruchu.
    - możliwość działania w podczerwieni gdy jest ciemno*.
    - jakość 720p powinna wystarczyć o ile optyka nie będzie z Nokii 3310. ;)
    - chociaż podstawowa pyłoszczelność i działanie również w temperaturach oscylujących koło zera.
    - wejście na kartę micro SD.
    Zgodnie z moją wiedzą napisałem tu do Autora tematu o kamerkach (z modelem, opisem i ceną) które używam od dawna.
    Ja jestem zadowolony bo za 90zł w pełni spełniają moje oczekiwania.
    No i zaczęły się prywatne "wycieczki"?
    bezpiecznykrakow napisał:
    suworow napisał:

Ja znam miejsce, w które można (sobie) wsadzić tę kamerę.

Panie Suworow nie wiem dlaczego pytania-zagadki do mnie? Nie ja szukam kamerek.
    Moim zdaniem ładny duży obrazek, może to atrapa lub sama obudowa? (usunięte) , nie wiem czy ma podczerwień, nie podał Pan żadnych informacji.
    I ich nie potrzebuję,
    Proponuję pisać odpowiedzi do Autora tematu.
    Pozdrawiam
    EDYTOWANO
    Proszę odpowiadać Autorowi tematu[/syntax]

• Poziom 16  
    HenryK3 napisał:
    Panie Suworow nie wiem dlaczego pytania-zagadki do mnie? Nie ja szukam kamerek.
    Moim zdaniem ładny duży obrazek, może to atrapa lub sama obudowa?

Żeby komuś coś doradzać, warto dysponować minimum wiedzy. Chodzi o pinhole.