Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pojemniki typu NORP - recenzja

tomybb 06 Gru 2019 00:57 2496 4
  • Pojemniki typu NORP - recenzja

Spośród wielu organizerów dostępnych na rynku, NORP wyróżniają się tym że nie mają klasycznych przegródek a wypełnione są mniejszymi pojemnikami które można wyjąć i dowolnie układać.

Pojemniki typu NORP - recenzja Pojemniki typu NORP - recenzja Pojemniki typu NORP - recenzja

Wyżłobienie na środku oraz niewielkie wypustki pozwalają na prawidłowe osadzenie wkładów.
    Pojemniki typu NORP - recenzja Pojemniki typu NORP - recenzja Pojemniki typu NORP - recenzja

Jak widać są niewielkie szczeliny.

Pojemniki występują w kilku rozmiarach, wkłady jednak zawsze są takie same. Dzięki temu gdy posiadamy ich więcej możemy dowolnie konfigurować wnętrze.

Większe rozmiary posiadają także moim zdaniem nieco lepszy system zamykania.

Nieco droższe są organizery z kolorowymi wkładami.
    Pojemniki typu NORP - recenzja Pojemniki typu NORP - recenzja

Wykonanie z miękkiego plastiku. Dlatego, że nie ma klasycznych przegródek które tworzyłyby niejako szkielet i wzmocnienie - nie są sztywne. Najgorzej wygląda to przy największym rozmiarze. Tutaj o przechowywaniu cięższych elementów nie ma mowy. Łatwo się wygina.

Rozmiary wkładów.

Zastosowany system niewielkich wypustów oraz przetłoczenia w pokrywie pozwala na umieszczenie samego, pojedynczego wkładu bez przemieszczania się.

System działa nawet po ustawieniu pionowo.
    Przy każdorazowym otwarciu, wyjmowaniu czegoś musimy kontrolować jednak prawidłowe ustawienie wkładu, czy się nie przemieścił. Praktyka podpowiada mi że mogłoby się to znudzić po jakimś czasie. Problem ten nie występuje jeśli organizer wypełniony jest w całości mniejszymi pojemniczkami, wtedy nie ma możliwości przesuwania się..

System DUO to nic innego jak dwa pojemniki tej samej wielkości połączone ze sobą czterema zapinkami. Zdjęcia wyjaśniają zasadę działania.

Czy takie organizery znajdą uznanie w waszych warsztatach? A może już z nich korzystacie?

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    tomybb
    Poziom 26  
    W moich artykułach znajdziecie przede wszystkim: testy, prezentacje gadżetów elektronicznych, modułów, sprzętu pomiarowego, narzędzi, wyposażenia pracowni oraz wszystkiego innego co może przydać się elektronikowi i nie tylko. Nie zabraknie także artykułów o tematyce nieco odbiegającej od elektroniki.
    Specjalizuje się w: naprawa sprzętu rtv
    tomybb napisał 1379 postów o ocenie 479, pomógł 2 razy. Jest z nami od 2006 roku.
    Shadowix
    Poziom 27  
    Takie organizery to nic odkrywczego. Są od wielu lat na rynku i pod różnymi markami / producentami. Posiadam sporo NORSów, przyzwyczajenie jednak do przegródek. Powoli je jednak wymieniam na Kettery. Są dużo bardziej trwałe i można z nich budować systemy o różnych konfiguracjach.
    omin172
    Poziom 12  
    Dla mnie takie organizery są duuużo wygodniejsze od wersji bez wyjmowanych pudełeczek.

Raaco robi podobne. Są niezłej jakości, nie mają problemu ze sztywnością, za to cena niestety też jest adekwatna. Lux-Tools robi kompatybilne (pudełeczka wewnętrzne są wymienialne), ale, jak to podróbki, gorszej jakości.
    tomybb
    Poziom 26  
    Możecie podać jakieś konkretne modele, nazwy tych pojemników które używacie? Być może także się nimi zainteresuję.
    Mad Bekon
    Poziom 23  
    Te pojemniki są bardzo przyzwoite, mam kilka od wielu lat. Cena bardzo przyzwoita również.
    Wspomniane tutaj Raaco, jest fantastycznym systemem, zwłaszcza seria Carry Lite.
    Niestety cena jest zdecydowanie wyższa. Ja miałem szczęście dostać, czego chcieli się pozbyć w mojej firmie.