Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie zasilania przez gniazdka IEC na 2 gniazdka i zasilacz 12V

06 Gru 2019 07:58 207 2
  • Poziom 3  
    Witam,

Chciałabym podłaczyć prąd do urzadzenia.
    Urzadzenie zasilane przez kabel z IEC-> na gniazdko IEC
    i teraz zaczynają się schody - chciałabym wyprowadzić z IEC dwa zwykłe gniazdka elektryczne oraz zasilacz - wszystko montowane na szynie din w moim urządzeniu.
    Zasilacz : (przykładowy znaleziony z allegro) ZASILACZ DOMOFONOWY NA SZYNĘ DIN 15W 12V(SYMBOL: DIN15W12 PRODUCENTA: MWPOWER)
    Gniazdko przykładowe: Gniazdo modułowe 2P+Z 10/16A 230V na szynę 0024140(allegro)
    Na yt znalazłam filmiki jak z 1 gniazdka zrobić dwa i można by użyć tu analogicznie sposobu podłączenia, ale jak zrealizowac takie potrójne wyprowadzenie z jednego IEC?
  • Poziom 39  
    Nie kumam tego zasilania zwykłych gniazd z gniazda IEC. Narysuj schemat o co ci chodzi, dlaczego nie zasilasz wszystkiego razem?
  • Poziom 3  
    chodziło mi o to w jaki sposób mozna wszytsko podlaczyc. Musze zbudować urządzenie zasilane kablem z koncówka IEC- zostało narzucone

i jak z tych wyjsc ICE (dwa zera i faza) zrobic dwa gdazdka elektryczne i podłaczenie na zasilacz
    Czyli z jednej wtyczki ICE potrzebuję wyprowadzic 3 przewodu z faza, 2 bezpieczne, 3 przewody "0"

wiec znalazłam nasówki do ICE z zaciskami na przewód, przewód w szybkozłączke 4 torową (dla fazy i nastepna dla "0") lub 3 torowa(dla zyły bezpiecznej)
    i tym sposobem mam wystarczająco żył zeby podłaczyc do 2 wykłych gniazdek elektrycznych i do jednego zasilacza.

mam juz rozwiazanie swojej "zagadki"