Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wybór instalacji fotowoltaicznej

06 Gru 2019 15:11 837 14
  • Poziom 14  
    Jako, że temat jest dla mnie zupełna nowością chciałbym zasięgną opinii w kwestii wyboru instalacji, komponentów itd. jakby nie patrzył jest to inwestycja an długie lata.
    Otóż pierwsza oferta to : instalacja oparta na modułach SELFA 320 Wp +System montażowy K2systems +Solar Edge SEK5 + optymalizacja

łączna moc 5,44 kWp - wykonawca Atum Energia

Druga oferta to : instalacja oparta na modułach Astroenergy (Astrosemi 380p) ( lub Exiom 350Wp) + mikrofalowniki Hoymiles

łączna moc 4,94 kWp - wykonawca STILO ENERGY S.A.

Ewentualnie proszę o namiar sprawdzonych wykonawców i komponentów do takowej instalacji.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 23  
    Mikrofalowniki to porażka, nie idź tą drogą.
  • Poziom 14  
    Raczej nie mam miejsca na prawie podwójna ilość paneli. Bojler i tak jest wliczony w tym zużycie. Ogólnie zużycie na poziomie 12 kW dziennie. Mam jeszcze na oku

16 x LG NeON®2 365 W 19 + SolarEdge SE7K+Power Optimizers
    koszt podobny jak SELFA 320 Wp +Solar Edge SEK5 + optymalizacja
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 23  
    Daj foty dachu od południa to może coś doradzę , bo jak dach łatwy to po co SE . Ostatnio wszyscy pchają Solar Edge nawet jak nie potrzeba , PV ma być proste i niezawodne :-) " i może być tanie i dobre "
  • Poziom 14  
    Mam dwie fotki z daleka oraz zdjęcia z projektu z naniesiona linią pólnoc-południe. Widoczny żywotnik wschodni, będzie trzeba przyciąć do krawędzi dachu.

Wybór instalacji fotowoltaicznej Wybór instalacji fotowoltaicznej Wybór instalacji fotowoltaicznej
  • Poziom 14  
    Temat do zamknięcia, decyzja podjęta.
  • Poziom 22  
    Cieszę się, że podjąłeś decyzję.
    Dla innych czytających:
    1. Zmień słowo "fotowoltaniczny" na poprawny "fotowoltaiczny".

Efekt fotowoltaiczny pochodzi od nazwiska odkrywcy pana Volta.
  • Poziom 23  
    1839 Efekt fotowoltaiczny został odkryty przez francuskiego fizyka Alexandre Edmonda Becquerela. Odkrył że przewodność niektórych materiałów wzrasta wraz z oświetleniem
    1873 Wiloghby Smith odkrył efekt fotowoltaiczny w selenie. w 1876r jego uczniowie Richard E. Day. Wiliam G. Adams odkryli że pomiędzy selenem i platyną również występuje efekt fotowoltaiczny. Te dwa odkrycia tworzą podstawę do budowy komórek słonecznych
    1904. Teoretyczne wyjaśnienie efektu fotowoltaicznego, autorem najbardziej wszechstronnych prac teoretycznych na temat efektu fotoelektrycznego był Albert Einstein , który opisał to zjawisko i za jego teoretyczne wyjaśnienie otrzymał Nagrodę Nobla w 1921r
    1916. teoretyczne wyjaśnienie Einsteina zostało potwierdzone w praktyce przez eksperyment Roberta Millikana
    1918. polski naukowiec Jan Czochralski odkrył metodę produkcji monokrystalicznego krzemu, co pozwoliło na tworzenie monokryształów do produkcji ogniw słonecznych
    1932. efekt fotowoltaiczny w selenku kadmu CdS
    1941. pierwsze ogniwo słoneczne z monokryształu krzemu
    1951. ogniwo z germanu . Laboratorium Bella wyprodukowało ogniwo o wydajności 4.5%, po paru miesiącach 6%. Zastosowane w satelitach
  • Poziom 38  
    WRadek napisał:

Efekt fotowoltaiczny pochodzi od nazwiska odkrywcy pana Volta.

Volta to walczył z żabimi udkami i było to tak dawno, że wtedy nawet najtęższym umysłom się nie śniło, że prąd się może do czegoś w ogóle przydać. :)
  • Poziom 14  
    noja102 napisał:
    Daj foty dachu od południa to może coś doradzę

No i się nie doczekałem
    WRadek napisał:
    1. Zmień słowo "fotowoltaniczny" na poprawny "fotowoltaiczny".
    bez dwóch zdań masz rację. Wkradł się niezamierzony błąd.

WRadek napisał:
    Cieszę się, że podjąłeś decyzję.
    nie miałem wyjścia. Nikt mi nic nie chciał doradzić

Decyzja zapadła na panele Q.CELLS Q.PEAK DUO-G7 325 MONO BLACK 325W + Solaredge SE5K WiFi + Optymalizator mocy - P370-5R M4M RM
    Brałem równiez pod uwagę panele Longi LR6-60HPH 320M Monokrystaliczny HALF-CUT 320W
    Miejsce na zamontowanie paneli na załączonym zdjęciu. Nic lepszego się tu nie da wymyśleć.
    Wybór instalacji fotowoltaicznej
  • Poziom 5  
    Ten rodzaj energii to świetna sprawa, sam mam od kilku lat założone ogniwa fotowoltaiczne chodź byłem sceptykiem ale przekonała mnie ekonomia i ciągle drożejący prąd. Teraz rachunki spadły prawie do zera. Dla mojego małego domku wystarcza mi o mocy 3 kWp. by zaspokoić 90% zapotrzebowania domu na energię. Warznie jest by znaleźć dobrą firmę która za nas wszystko zrobi, szczególnie całą papierologie, i taką która oferuje dobre materiały, ja moją fotowoltaikę mam od Solartime załatwili wszystko za mnie.
  • Poziom 14  
    Ja znalazłem dzięki stronie fotowoltaikaonline.pl
  • Poziom 2  
    Leon444 napisał:
    Mikrofalowniki to porażka, nie idź tą drogą.

Leon, możesz rozwinąć temat. Dlaczego to porażka? Sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem.
  • Poziom 14  
    Poczytałem w sieci, porozmawiałem z fachowcami i w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem, proponowanym przez wielu instalatorów z którymi sie kontaktowałem, z wyjątkiem jednego, który ewidentnie chciał mnie wpuścic w maliny, wybrałem system oparty na stabilizatorach mocy i falowniku SolarEdge. Panele wybrałem Qcells. W podobnej cenie oferowano mi Longi Solar. Instalacja dziła az miło. Wczorajsza produkcja to 30,72 kW, dzisiejsza 29,97 kW. Jestem zadowolony.
    Do kolegi MAŁSZYSZ : wydawaj swoje pieniądze, a nie moje i na dodatek rób to mądrze, z głową.