Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung UE55ES6300 - Paski na matrycy dziwne zachowanie

06 Dec 2019 19:27 294 5
  • Level 10  
    Witam proszę szanownych kolegów o pomoc w naprawie mojego Samsunga model to UE55ES6300 ciężka sprawa w zlokalizowaniu usterki podejrzewam t-con lub matrycę chyba że płyta główna proszę o pomoc święta idą może ktoś miał już taką usterkę posyłam krótki filmik w załączniku
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 9  
    Ja bym zaczął od modułu t-con często sie zdarza że dlatego modelu tv to właśnie t-con ulega uszkodzeniu pozdrawiam.
  • Level 10  
    Witam t-con kupiłem w Media Power za 120zł z 55 cali o tych samych numerach wstawiłem i dalej to samo dziwne zachowanie jak wyciągnę np 1 tasiemka od matrycy z ticon to obraz jest na całej matrycy A powinien być połowa obrazu obojętnie z której strony wyciagne tasiemke czy ticon mógł być nie sprawny który kupiłem? może być coś z płyta główna ?
  • Level 28  
    Raczej obstawiał bym matrycę.
  • Level 10  
    To tak się stało jak zostało wgrane oprogramowanie bo w tv był język niemiecki teraz jest polski nie wiem czy to taki zbieg okoliczności że tv się zepsuł po wgraniu oprogramowania tv już wstał z takimi objawami może być coś z oprogramowaniem fimoware płyty czy ktoś posiada fimoware do UE55ES6300SXZG na usb aby wgrać przez usb proszę o info
  • Level 10  
    Witam temat rozwiązałem okazuje się że jest uszkodzona matryca boczne tasiemki z prawej strony matrycy draivery tak zwęglone że aż wtopione w plastik wypalone w tym tv to wada matryc