Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwne skrzypienie/obcieranie z pod pokrywy silnika

Taker92 06 Dec 2019 19:57 666 1
    Taker92
    Level 1  
    Witam,
    Mam problem z moim poczciwym Opelinio. Od jakiegoś czasu przy zwiększaniu obrotów silnika gdzieś między 1500-2000 występuje dziwny dźwięk jakby skrzypniecia, obcierania się czegoś o coś. Co ważne dźwięk występuje tylko i wyłącznie na ciepłym silniku nigdy poniżej 85 stopni. Na początku myślałem że może coś ze sprzęgłem samochód już nowy nie jest ma przeplatane prawie 370 tysięcy, ale dźwięk ten występuje przy zmianie biegów i puszczaniu sprzęgła jak również na biegu jałowym gdy się przygazuje. Około 30 tysięcy temu robiony kapitalny remont silnika. Niedawno mechanik wymieniał mi uszczelkę pod kolektorem oraz membranę odmy oraz pasek od alternatora bo był już zużyty. Samochód jest zasilany benzyna plus LPG. Dodam że dźwięk występuje zarówno na gazie jak i paliwie. Samochód pracuje bardzo dobrze niczego nie ubywa żadna temperatura nie wzrasta ani nie spada można powiedzieć że poza tym dźwiękiem nic mu nie dolega. Dźwięk zlokalizowalem sam, kolega dodawał gazu a ja nasłuchiwałem i wyraźnie to z pod pokrywy. Dodaje krótkie nagranie na którym wyraźnie słychać owe jęknięcie. Może ktoś miał coś podobnego bądź wie co to może byc byłbym wdzięczny za radę. Niebawem czeka mnie wyjazd na święta 400 km w jedną stronę dlatego nie chciałbym jakichś niemiłych niespodzianek.
    pierre80
    Level 11  
    Mówisz o tym syku czy tych pukaniach na nagraniu?