Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Baxi Duo Tec Compact 1.24 jaki zastosować termostat pokojowy

07 Gru 2019 02:50 192 5
  • Poziom 8  
    Proszę o pomoc w wyborze termostatu do kotła Baxi Duo Tec Compact 1.24.
    Jaki będzie dobry do tego typu pieca - najlepiej bez przewodowy.
    Podobno termostaty BAXI maja nie za dobrą opinię, gdzieś tak przeczytałem.
    Czy można zastosować innej firmy i jakiej ?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    zazwyczaj każdy kocioł pozwala na podłączenie dowolnego regulatora ON/OFF, czyli usuwasz fabryczną zworkę na stykach przewidzianych do takiego podłączenia i w to miejsce podłączasz regulator ON/OFF. Musisz przeczytać instrukcję instalacji Twojego kotła to się dowiesz, które to są styki.
    Wtedy kupujesz dowolny regulator bezprzewodowy ON/OFF, który Ci odpowiada pod kątem wyglądu, zasięgu, dostępnych opcji, zakresu regulacji itp.
    Ja używam np. Salus RT510RF ale masz jeszcze np. Tech ST292 v2 i wiele innych.
    Różne regulatory mogą mieć różną czułość na zmiany temperatur, jak i zakres ustawianej histerezy, a to finalnie wpływa na praktyczne działanie danego regulatora. Który będzie lepszy na specyfikę Twojego lokalu to nie wiem ale jak zamontujesz i popracujesz z nim trochę to sam ocenisz, czy będzie on spełniał Twoje oczekiwania.
  • Poziom 8  
    Dzięki za tą odpowiedz.
    Mam jeszcze pytanie bo zrozumiałem, że te sterowniki jak osiągną wyczują ustawioną temperaturę to wyłączają kocioł. A jak sie przedstawia sprawa z teromstatami modulującymi
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    z założenia też jak osiągną zadaną temperaturę to wyłączą kocioł ale jeśli mogą zdalnie sterować praca kotła to mają bardziej wyrafinowane sterowanie.
    Ale aby to miało sens to trzeba mieć kocioł dopasowany mocą do zapotrzebowania budynku, czyli zakres modulacji mocy palnika powinna pokrywać się z realnym zapotrzebowaniem ogrzewanego lokalu na moc cieplną.
    W dobie energooszczędnych budynków to nawet kocioł 2-funkcyjny o mocy minimalnej 3-4kW może być zbyt mocny, aby przez większość sezonu grzewczego zapewnić optymalną pracę kotła.
    Więc trzeba uważać, bo czasem te wyrafinowane regulatory więcej robią szkody niż pożytku i lepsze efekty da się uzyskać ręczną regulacją przy pomocy zwykłego regulatora on/off.
  • Poziom 8  
    Dziękuję.Kupię jednak taki on/off
  • Poziom 8  
    Dziękuję.Kupię jednak taki on/off

Dodano po 1 [minuty]:

Kupiłem sterownik o jakim mi napisał BUCKS