Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Buderus GB022-24 nie wyłącza się pompa

07 Dec 2019 12:24 561 10
  • Level 19  
    Buderus Logomax plus GB022-24/24k ,regulator RC20. Od pewnego czasu zaobserwowałem że nie wyłącza się pompa kotła, pracuje na okrągło. Dotychczas wystarczyło wyłączyć na chwilę zasilanie, piec startował na chwilę pompa stawała. Wczoraj był serwisant do konserwacji pieca i na chwilę podmienił DBA. Nie zdecydowaliśmy się wymienić bo żeby być pewnym trzeba czekać za długo. A teraz okazało się że nawet wyłączenie pieca na chwilę nie powoduje wyłączenia pompy.
  • Level 19  
    Poszukaj w instrukcji i potem na piecu funkcji anty zamrożeniowej (jakby to się nie nazywało) wtedy w Buderusie pompa kręci na okrągło chociaż przy jakiejś niskiej temp zew jak pamiętam
  • Level 19  
    Marek3 Przejrzałem instrukcje ,nie mam tej funkcji . Brak czujnika zewnętrznego ,jedyne co znalazłem to P6-"czas wybiegu pompy' i jest ustawione 5 min
  • Level 19  
    Mam co prawda GB072 ale w menu 1 kotła funkcja serwisowa 1W5 właczone lub wyłączone a w 1W6 ustawienie temp granicznej 0-30 ale jak pisałem zewnetrznej niemiec jak robił musiał cos ściągać sam od siebie ale jak staje po 5 min to tak ma być i mnie też kręci po zgaszeniu palnika bo wyrównuje temp domu (chyba)
  • Level 19  
    Własnie że nawet po 5 min nie staje ,pracuje non stop
  • Level 19  
    Marek 39 Mam pytanie co spowoduje wciśniecie reset,domyślam się że wracamy do ustawień fabrycznych .Mam chyba typową instalację więc chyba ustawienia mogą być firmowe. wygląda że to service man coś pokręcił.Próbowałem sprawdzić ustawienia ,ale nie za bardzo mi to wychodzi.
  • Level 19  
    Dzwoniłem do fachowca ,powiedział ze kontroler DBA trzeba wymienić -koszt wiadomy . Ale postanowiłem sam rzucić okiem na DBA i w zasadzie nic nie zauważyłem ale po złożeniu wróciło do poprzedniego stanu ,czyli reset (chwilowe wyłączenie powoduje wyłączenie pompy. Chodzi mi o pompę C.O.

Dodano po 3 [minuty]:

Ja mam RC 20 ,starszy i prostszy .
  • Level 19  
    W moim sprzęcie oddzielnie resetuje się kocioł i sterownik.Reset powoduje przywrócenie do ustawień fabrycznych ( jeśli są w nim jakieś błędy u mnie kiedyś GB coś nałapał po burzy i grzał na potęgę i co i cwu a po zmianach znów wariował reset pomógł) a wyłączenie pieca to wyłączenie pieca
  • Level 19  
    Wygląda że znalazłem rozwiązanie tego problemu ,jeśli piec nie osiągnął zadanej temperatury do czasu wyłączenia według programu to pompa cyrkulacyjna nie wyłącza się . Zamykam temat