Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzory PCB z archiwum Elektroniki Praktycznej - czym otworzyć?

Bambonio 07 Dec 2019 22:08 1269 16
Altium Designer Computer Controls
    Bambonio
    Level 4  
    Witam.
    Dokopałem się do archiwum Elektroniki Praktycznej, gdzie znalazłem kilka wzorów PCB; pobrałem je i wypakowalem. Pliki są w rozszerzeniu .pcb i nie mogę ich otworzyć ani Eaglem, Express PCB czy KiCad.
    Wie ktoś czym to otworzyć, dodam tylko że z tych programów tylko Eagle to otwiera, ale tylko w pliku tekstowym.
    Pizdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    abart64
    Level 31  
    Chyba w Protelu były robione płytki. Zdaje sie że kurs i płytka z Protelem 99 była kiedyś dołączona.
    Teraz Protel nazywa się Altium .
  • Altium Designer Computer Controls
    Bambonio
    Level 4  
    Co do Altium Designer to można go pobrać tak Jak kiedyś protela czyli trial na 30 dni? Chyba że ma ktoś starego protela na Windowsa 64bit?
    ZbeeGin
    Level 39  
    Teoretycznie można pobrać - teraz AD 20 - ale twój e-mail jaki podasz musi "przejść". Zapomnij o e-mailach 10 minutowych i z popularnych skrzynek darmowych. Skrypt już się nauczył i twoja prośba o licencję trial i link do pobrania trafi w void.
    Dla starych projektów możesz skorzystać z Auto/Easy-Traxa, który to jest uwolniony: https://techdocs.altium.com//display/ALEG/Legacy+Downloads Oczywiście uruchomione potem w DOSBox.
    Chivo
    Level 24  
    Można też pobrać darmowy Altium Viewer starszą wersję chyba Summer 09 jest gdzieś na stronie Altiuma
    ZbeeGin
    Level 39  
    Dostępny Altium Designer Viewer niestety nie otwiera projektów w plikach Legacy PCB, a jedynie nowsze PcbDoc/SchDoc. Nie wiedzieć czemu usunęli taką możliwość z tego programu.
    pukury
    Level 35  
    Witam.
    Jeżeli to jeszcze aktualne - mam TraxMaker.
    Jak by Kol. podesłał plik to mogę go otworzyć ( powinno się dać ) - zrobić prscrn - BMP - i tak odesłać.
    Pozdrawiam.
    Czary79
    Level 10  
    Cześć, czy mogę się podłączyć do tematu ?
    Ni jak nie mogę otworzyć wzoru płytki do przetwornika DAC z EP 08/2018. Plik oczywiście w formacie .pcb. Próbowałem wymienionych wcześniej programów ale bezskutecznie. Hitem było jak Altium odmówił instalacji na Windows 7- system nie wspierany :/- co za czasy ;)
    Pozdrawiam, Czarek.
    Czary79
    Level 10  
    Dzięki za szybką odpowiedź- próbowałem Autotraxem ale bez skutku :/, program widzi plik, nie zgłasza błędu przy otwieraniu ale też nic nie wczytuje.
    Poza pożaleniem się, że nie mogę otworzyć pliku mam prośbę o skonwertowanie go do innego formatu- najlepiej gerber lub pdf.
    ZbeeGin
    Level 39  
    DosBox a w nim uruchomiony Protel AutoTrax. Patrz post nr 5 w tym wątku.
    Niko72
    Level 28  
    Można spróbować otworzyć w TraxMaker / TraxMaker 2000. Również Protel 99 SE powinien dać radę, ale są z nim problemy w systemach nowszych niż Windows XP. Protel 99 SE (szczególnie w opcji trial + crack) może uszkodzić nowsze systemy operacyjne niż Windows XP. Dlatego sugeruję programy TraxMaker / TraxMaker 2000. Ewentualnie pozostaje nowy CircuitMaker firmy Altium. Jego wielkim minusem jest przechowywanie danych wyłącznie w chmurze.
pcbway logo