Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzory PCB z archiwum Elektroniki Praktycznej - czym otworzyć?

Bambonio 07 Dec 2019 22:08 1389 16
Altium Designer Computer Controls
    Bambonio
    Level 5  
    Witam.
    Dokopałem się do archiwum Elektroniki Praktycznej, gdzie znalazłem kilka wzorów PCB; pobrałem je i wypakowalem. Pliki są w rozszerzeniu .pcb i nie mogę ich otworzyć ani Eaglem, Express PCB czy KiCad.
    Wie ktoś czym to otworzyć, dodam tylko że z tych programów tylko Eagle to otwiera, ale tylko w pliku tekstowym.
    Pizdrawiam.
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    abart64
    Level 32  
    Chyba w Protelu były robione płytki. Zdaje sie że kurs i płytka z Protelem 99 była kiedyś dołączona.
    Teraz Protel nazywa się Altium .
  • Altium Designer Computer Controls
    Gienek
    Level 37  
    Zależy z jakich lat pobrałeś materiały archiwalne. Stare (w większości) płytki wykonywane były w Autotraxie lub w Protel94.
    Bambonio
    Level 5  
    Co do Altium Designer to można go pobrać tak Jak kiedyś protela czyli trial na 30 dni? Chyba że ma ktoś starego protela na Windowsa 64bit?
    ZbeeGin
    Level 39  
    Teoretycznie można pobrać - teraz AD 20 - ale twój e-mail jaki podasz musi "przejść". Zapomnij o e-mailach 10 minutowych i z popularnych skrzynek darmowych. Skrypt już się nauczył i twoja prośba o licencję trial i link do pobrania trafi w void.
    Dla starych projektów możesz skorzystać z Auto/Easy-Traxa, który to jest uwolniony: https://techdocs.altium.com//display/ALEG/Legacy+Downloads Oczywiście uruchomione potem w DOSBox.
    Chivo
    Level 24  
    Można też pobrać darmowy Altium Viewer starszą wersję chyba Summer 09 jest gdzieś na stronie Altiuma
    ZbeeGin
    Level 39  
    Dostępny Altium Designer Viewer niestety nie otwiera projektów w plikach Legacy PCB, a jedynie nowsze PcbDoc/SchDoc. Nie wiedzieć czemu usunęli taką możliwość z tego programu.
    pukury
    Level 35  
    Witam.
    Jeżeli to jeszcze aktualne - mam TraxMaker.
    Jak by Kol. podesłał plik to mogę go otworzyć ( powinno się dać ) - zrobić prscrn - BMP - i tak odesłać.
    Pozdrawiam.
    Czary79
    Level 11  
    Cześć, czy mogę się podłączyć do tematu ?
    Ni jak nie mogę otworzyć wzoru płytki do przetwornika DAC z EP 08/2018. Plik oczywiście w formacie .pcb. Próbowałem wymienionych wcześniej programów ale bezskutecznie. Hitem było jak Altium odmówił instalacji na Windows 7- system nie wspierany :/- co za czasy ;)
    Pozdrawiam, Czarek.
    Gienek
    Level 37  
    To jest plik wykonany w AutoTrax.
    Zdradź tajemnicę o co Ci chodzi. Chciałeś się tylko pochwalić, że nie możesz tego pliku otworzyć?
    Czary79
    Level 11  
    Dzięki za szybką odpowiedź- próbowałem Autotraxem ale bez skutku :/, program widzi plik, nie zgłasza błędu przy otwieraniu ale też nic nie wczytuje.
    Poza pożaleniem się, że nie mogę otworzyć pliku mam prośbę o skonwertowanie go do innego formatu- najlepiej gerber lub pdf.
    ZbeeGin
    Level 39  
    DosBox a w nim uruchomiony Protel AutoTrax. Patrz post nr 5 w tym wątku.
    User removed account
    Level 1