Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Instalacja elektryczna spawarki.

08 Gru 2019 13:21 219 2
  • Poziom 3  
    Witam.
    Kupilem spawarke w niskiej cenie i wiedzialem na co się pisze.Jest to spawarka Einhell 140 amperow. Jest sprawna ale jej instalacja sobie pozostawia wiele do zyczenia. Rozkrecajac napotkałem wiele niezwykłych rzeczy w przewodzie masowym, ktoś użył kostki elektrycznej w miejscach połączenia przewodów do trafo taśmę izolacyjna i połączenie kostki od termiki. I mam problem który kabel jest od czego i jak to wszystko połączyć poprawnie. Ustaliłem następujące rzeczy:
    Instalacja elektryczna spawarki.
    1 fotografia przedstawia 2 wyjscia od transformatora. Pierwszy z przodu to + a drugi to - .
    Następna fotografia:
    Przedstawia całość te 2 kable co idą na tył transformatora myślę że to od termicznego zabezpieczenia.
    Kolejna fotografia:
    Przedstawia połączenie które szło do przełącznika termicznego to u góry idzie do uzwojenia a jeszcze jest oddzielny taki czerwony drut który był podłączony do plusa przewodu zasilającego 230V.
    Proszę o rady jak powinno to być poprawnie podłączone i za wszelkie odpowiedzi bardzo dziekuje. W przypadku gdy będzie potrzebne więcej zdjęć proszę napisać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Taczkaa napisał:

1 fotografia przedstawia 2 wyjscia od transformatora. Pierwszy z przodu to + a drugi to - .
    Z samego transformatora nie może wychodzić ,,+" i ,,-", tylko napięcie przemienne.
    Taczkaa napisał:
    Przedstawia połączenie które szło do przełącznika termicznego to u góry idzie do uzwojenia a jeszcze jest oddzielny taki czerwony drut który był podłączony do plusa przewodu zasilającego 230v.

Zasilanie jest z sieci prądu przemiennego, więc tam nie ma żadnego ,,plusa".
  • Poziom 3  
    Samemu sam rozważałem to