Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk Zewnętrzny SEAGATE 2TB Slim Bckup Plus SN: NA96158V Cyka Dysk Na USB 3.0

08 Gru 2019 15:34 324 12
  • Poziom 6  
    witam mam nie typowy problem z dyskiem, otóż pod wejściami USB 3.0 wszystkie 4 są z tyłu, owy dysk mi tyka i Windows 10 go nie widzi problem się pojawił gdy próbowałem coś skopiować na inny pendrive 3.0 San Disk Ultra 64GB który był umieszczony w przednim USB 2.0
    i teraz cały czas mi ten dysk cyka i Windows mi go nie widzi o dziwo na USB 2.0 z tyłu wszystko działa i nie ma żadnego cykania, co jest nie tak ?
    z tymi wejściami z tyłu? sprawdziłem także inny dysk SEAGATE 2TB nie ma cykania ale też system operacyjny nie chce go odczytywać na tych wejściach lub z wielkimi trudnościami go odczytuje co wcześniej nie miało miejsca, przecież nie mogły się uszkodzić 2 dyski w jednym czasie , testowałem także 2 kable choć są to te same modele kabli bo ten sam producent, cały czas to samo cykanie na USB 3.0, kontrolka się świeci, aby go odłączyć to muszę całkowicie wyłączyć zasilanie bo bezpieczne usuwanie nie działa, tak jakby zawiesił się system niby go widzi, ale nie pokazuje go w mój komputer, widzi go jedynie pasek zadań ale nawet w narzędziach administratora w zarządzaniu dyskiem go nie widać na USB 3.0 dodam że sprawdzałem inny dysk Seagate też 2TB i jest podobnie tyle że bez cykania , pendrive 3.0 san-disc działa na wszystkich wejściach USB 3.0 WIĘC CO JEST NIE TAK ? ZASILACZ 650 W, płyta główna ASROCK H110M-DGS 8GB RAM 2133 MHz Dual Karta GTX 1070 8GB HDD 500 GB
    Intel 7 6700 4x 3.4Ghz

Windows 10 pro 1909 nie mam sterowników do tych dysków ne potrafię znaleźć nie było żadnej płytki ze sterownikami zawsze działał bez, wnioskuję że korzysta z sterowników Windows 10, nie ma żadnych wykrzykników w menadżerze zadań i aby go odłączyc to mogę jedyni wyciągnąć wtyczkę USB lub wyłączyć zasilanie.

proszę o pomoc zależy mi na tych wejściach USB 3.0 bo są po prostu szybsze , nie wiem też dlaczego wszystkie 4x usb 3.0 mają ten problem z dyskami , ale z pedrivem 3.0 nie mają problemu.
  • Poziom 42  
    zerr10 napisał:
    nie ma żadnego cykania, co jest nie tak ?

Proszę chociaż S.M.A.R.T. dysku do analizy zamieścić, może być screen z programu CrystalDiskInfo.
  • Spec od pamięci masowych
  • Poziom 6  
    Cooler master 650 W a co do zrzutów to raczej ich nie dam rady wykonać bo gdy tylko podepnę ten dysk do USB 3.0 to go nie widzi w dodatku te ciągłe cykanie jakby się zamroził działa jedynie bez problemów na USB 2.0

Dodano po 1 [minuty]:

nawet go odłączyć tradycyjnymi metodami nie mogę tylko wyciągnąć wtyczkę mogę lub wyłączyć zasilanie.
  • Spec od komputerów
    Zmierz napięcie na USB 3.0 z podłączonym dyskiem.
  • Poziom 6  
    Dysk Zewnętrzny SEAGATE 2TB Slim Bckup Plus SN: NA96158V Cyka Dysk Na USB 3.0

Dodano po 2 [minuty]:

powtarzam działa tylko w USB 2.0 bez problemów nawet teraz ale w 3.0 Nawet jakbym zresetował komputer to biosu nie mogę uruchomić nie mogę nic zrobić ekran jest zamrożony na napisie ASROCK
    z opcjami dostania się do biosu dysk powoduje zwieszanie się systemu nawet po resecie .

Dodano po 1 [minuty]:

zrzutu z 3.0 nie mogę zrobić widzi go jedynie pasek ale nic nie idzie zrobić nawet go bezpiecznie odłączyć tak jakby zamrożony dziwne bo podczas resetu nawet do biosu nie można si dostać.

Dodano po 2 [minuty]:

dziwne jest też to że wszystkie wejścia 4 tak jakby uszkodzone z tyłu ale sprawdzałem je przez pendrive sandisc 64 gb ULTRA 3.0 I DZIAŁAJĄ z PEŁNĄ PRĘDKOŚCIĄ.

Dodano po 1 [minuty]:

natomiast dyski cykanie na jednym a na drugim nie ma cykania ale bardzo ciężko jest mu odczytać dane też się wiesza.

Dodano po 3 [minuty]:

nawet nie potrafię znaleźć oprogramowania do niego ile było działał zawsze bez.
  • Spec od pamięci masowych
    Powtórzę:
    pidar napisał:
    Co to za płyta główna :?:

Poproszę też o zrzut z programu USB Device Tree Viewer.

Wykonaj bez podłączania tego dysku zewnętrznego, tylko z tym SanDisk Ultra w porcie USB3.0.
    Dodaj zrzut z Speccy -> Motherboard.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18259612#18259612
  • Spec od komputerów
    Dysk a pendrive to dwie różne sprawy. Dysk pobiera wiele więcej prądu z portu. Moim zdaniem masz uszkodzony rezystor zerowy zabezpieczający porty. Sterowniki sterownikami ale nawet bez sterowników do USB 3.0 dysk nie powinien cykać.
  • Poziom 6  
    podpoiłem dysk do jednego z USB 3.0 jak zwykle cykanie, zrzut powyżej.

Dodano po 54 [sekundy]:

rezystor zerowy zabezpieczający ? A CO TO U LICHA JEST ??

Dodano po 1 [minuty]:

i z czego to jest z zasilacza czy z czego ?

Dodano po 37 [sekundy]:

i czy to jest droge ?

Dodano po 6 [minuty]:

czyli że co cała płyta do wymiany ?
  • Poziom 6  
    na Boga nawet wszystkich 4 USB 3.0 nie używałem i spierniczyły się wszystkie 4 za jednym zamachem ?

Dodano po 1 [minuty]:

a co linux ma z tym wspólnego ? myślałem że to wina Windowsa bo mam też problem z wirtualnym napędem SCSI tzw. nie mogę go zamontować pisze bład 55 i tyle wersja Win. 10 pro 1909

Dodano po 1 [minuty]:

IDE potrafię bez problemów no ale dyski działał więc to jakoś przebolałem no ale teraz to nie wiem.

Dodano po 1 [minuty]:

poza tym 4 wejścia zepsute pomimo że używałem tylko jednego ?