Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp Envy 13 Ad - Urwane mocowanie zawiasu

08 Gru 2019 15:57 213 10
  • Poziom 9  
    Witam,obudowa laptopa wykonana jest z aluminium.Puściło metalowe mocowanie z nagwintowaniami do którego byl przykręcony zawias.Mocowanie było czymś przyklejone do tylnej aluminiowej klapy matrycy.Czy można to czymś przykleeić jakiś mocny klej który to utrzyma.
  • TermopastyTermopasty
  • Spec od komputerów
    Z tym klejeniem to będzie trudno. Możesz spróbować jakimiś żywicami dwuskładnikowymi. Ewentualnie na aledrogo jest taka klapa Numer oferty: 7232503424 .
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Może żywica utrzyma,fabrycznie też było to jakos przyklejone albo może przygrzane..
  • Poziom 14  
    Żywicą epoksydową to będziesz miał jedną próbę jak źle przyłożysz to narobisz sobie większej biedy niż masz teraz . Klapa musi być wklejona prosto i razem z tymi okrągłymi metalowymi mocowaniami . Z doświadczenia powiem ci że zazwyczaj po jednym dniu zawias się urywa i na nic zdaje się żywica. Pomijając już fakt że później nie ma jej jak usunąć .

Najlepszym klejem do urwanego zawiasu jest gorący klej.

https://www.youtube.com/watch?v=9y2SSqfwrdE

Tutaj masz filmik jak gość klei urwany zawias . Na innych jego filmach też znajdziesz inne laptopy naprawione w podobny sposób .
  • Poziom 9  
    Klej na goraco sklei aluminiowa klape ze stalowym mocowaniem zawiasu?
  • Poziom 14  
    Poradzi sobie z aluminiową klapą. Klej na gorąco ma to do siebie że po zastygnięciu nie robi się bardzo twardy. Jego elastyczność powoduje że sam przyjmuje sporą część naprężeń.

Obejrzyj te filmiki i spokojnie sobie poradzisz jak ci nie wyjdzie za pierwszym razem to będziesz mógł poprawić. Dobrze jest robić to hot air bo wtedy możesz rozgrzać dużą powierzchnię kleju. Samym pistoletem jest dość ciężko ale nie niemożliwe. Najlepiej jest sklejać w kanapkę czyli klapa matrycy do ramki. Później w razie jak będziesz potrzebował rozebrać to zawsze możesz użyć suszarki Xd
  • Moderator - Komputery Serwis
    Według mnie metoda z klejem na gorąco nie sprawdzi się. W tej pokrywie jest bardzo mało miejsca, a naprężenia są dość duże. Widziałem już sporo takich prób klejenia klejem na gorąco, być może źle wykonanych - według użytkowników pękało albo zaraz po "naprawie", albo nawet miesiąca nie wytrzymywało.

Podobną klapę naprawiałem koleżance. Taki sam, albo bardzo podobny model, klapa cienka, metalowa, a zawiasy w niej były wklejone fabrycznie na jakąś dwustronną taśmę klejącą, a może klej. W koleżanki sprzęcie najpierw oczyściłem powierzchnie styku, potem je nieco porysowałem, potem skleiłem klejem typu płynny metal - jeśli dobrze pamiętam to takim: http://www.dragon.com.pl/produkt.html?id=176

Kleiłem tak, aby tylko zawias był przyklejony, nie kleiłem na pałę wszystkiego, bo nie o to w tym chodzi. Opór zawiasu delikatnie zmniejszyłem na wszelki wypadek. Zdaje się, że minęły już dwa lata od klejenia i nadal to działa dobrze, a do tego jest w pełni serwisowalne (nic nie jest sklejone na stałe, pokrywę da się rozłożyć). Ewentualnie inne kleje epoksydowe też warto brać pod uwagę.
  • Poziom 9  
    Wlasnie tu tez uzyto jakiejs tasmy przylepnej,kto to projektowal....Matryca jest lekka bo obudowa aluminium i 13 cali,sproboje moze utrzyma.
  • Moderator - Komputery Serwis
    to, że matryca jest lekka nie ma nic do rzeczy. To opór zawiasu i parametry dźwigni przekładają się na możliwość zniszczenia takiego połączenia. W tym przypadku (jak zresztą w przypadku większości laptopów) jest długie ramię dźwigni oraz małe powierzchnie styku zawiasu z płaszczyzną (w tym wypadku pokrywy). Warto sobie dobrać dobry klej i delikatnie zmniejszyć opór zawiasu, jeśli to możliwe (jeśli posiada śrubę kontrującą). Zmniejszy się sztywność matrycy (zwiększy bujanie przy pracy na kolanach), ale zmniejsza się naprężenia na łączeniu zawiasu z pokrywą.
  • Poziom 9  
    Zmniejszyłem opor zawiasu rozginajac go lekko i smarujac bo żadnej regulacji nie ma w tych cienkich

Dodano po 2 [minuty]:

Dzwignia jest zerwana
  • Poziom 9  
    Skleilem zwyklym distalem epoksydem i trzyma bardzo dobrze,nie ma co patrzec na te marketingowe napisy na klejach w stylu spawanie na zimno.Co do kleju na goraco i klejenia wraz z ramka nie polecam bo beda naprezenia i przez to chmury na matrycy

.