Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BIOS Lenovo - do czego służą funkcję w zakładce Security?

08 Gru 2019 16:13 258 2
 • Poziom 2  
  Witam proszę o wytłumaczenie mi co robią te poszczególne funkcje w Biosie lenovo zakładka Security BIOS Lenovo - do czego służą funkcję w zakładce Security?
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Moderator - Komputery Serwis
  Witaj. Wszystkie instrukcje są wyjaśnione w prawej części ekranu, gdy na nie najedziesz. Po co wyjaśniać to kolejny raz, skoro jest to dobrze wyjaśnione przez producenta?

  BIOS Lenovo - do czego służą funkcję w zakładce Security?

  Jeśli te wyjaśnienia są niewystarczające, to proszę zajrzeć do instrukcji obsługi laptopa. Powinno być to również wyjaśnione (sprawdziłem na przykładzie instrukcji pierwszego z brzegu modelu T520).

  Dodano po 3 [minuty]:

  Jedna dobra rada: nie zalecam grzebać w tych funkcjach, jeśli Kolega nie wie, co one robią. Niektórymi ustawieniami może Kolega uniemożliwić sobie uruchomienie komputera, tak więc opcje te należy zmieniać jedynie wtedy, gdy ma się pewność, jakie jest ich działanie.
 • Poziom 30  
  Możesz się pobawić np. z Power-On ale zapisuj dokładnie hasła jakie wprowadzasz np. na karteczce aby nie zapomnieć.
  Laptop ma zapewne czytnik linii papilarnych. Możesz tak ustawić bios i Windows aby używać palca do autoryzacji uruchamiania lub logowania do Windows a nawet uruchamiać laptopa za pomocą czytnika. Jak dobrze pamiętam odcisk palca można wprowadzić tylko z poziomu Windows za pomocą oprogramowania Fingerprint:
  BIOS Lenovo - do czego służą funkcję w zakładce Security?
  Później bios już będzie pamiętał odcisk nawet jak zmienisz lub przeinstalujesz system operacyjny. Na wypadek jakbyś skaleczył palec użyty do autoryzacji to można i chyba nawet trzeba ustawić hasło Power-On, wtedy masz do wyboru logować się palcem albo wciskasz Esc i logujesz się za pomocą hasła.
  W każdej chwili w biosie można wyczyścić dane biometryczne.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Power-On by fingerprint feature on Lenovo Thinkpad T420s