Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Amica PIE631FB1E 7.4kW - jakie zabezpieczenie

08 Gru 2019 23:23 351 11
  • Poziom 18  
    Witam zakupiłem płytę indukcyjną i teraz rodzi się pytanie jakie zabezpieczenie jej przydzielić?
    Płyta ma moc maksymalna określoną w instrukcji 7400 W.
    Zasilić ją chcę dwiema fazami.
    Czy bezpiecznik nadprądowy B16 2p będzie dobry do tego rodzaju podłączenia? Czy może dać normalnie 3P gdzie 3 linia N będzie również rozłączana w przypadku przeciążenia ?

Przewód od rozdzielni mam 5x2.5mm2

Proszę o poradę i sugestie.
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    wsmpw napisał:
    Czy bezpiecznik nadprądowy B16 2p będzie dobry do tego rodzaju podłączenia? Czy może dać normalnie 3P gdzie 3 linia N będzie również rozłączana w przypadku przeciążenia ?
    Jak już to daj 20A, bo na międzyfazowym będzie około 18,5A (tyle sam prąd) plus dłuższa praca to chociaż te 20A. I broń Boże neutralny na bezpieczniku. Co do przekroju przewodu
    wsmpw napisał:
    Przewód od rozdzielni mam 5x2.5mm2
    to mało. Przydała by się czwórka (4mm2).
  • Poziom 16  
    Rzadko kiedy przekroczysz na indukcji 2 kW stałego obciążenia.
    Ja używam boostera tylko na czajnik, więc to jest 2-3 kW dosłownie na 2 minuty lub krócej w zależności ile wody jest w czajniku.
    Spokojnie wystarczy 1 faza i 2,5mm.
    Jak prowadzisz gastronomię to tak jak kolega powyżej 4mm kabel
  • Poziom 18  
    Czyli jakie dać zabezpieczenie? B16A 3 linie ?
    Płyta indukcyjna Amica PIE631FB1E 7.4kW - jakie zabezpieczenie
  • Poziom 26  
    @wsmpw neutralnego nie rozłączaj. Jeśli chcesz zasilić płytę dwiema fazami, to daj wyłącznik instalacyjny jedynie na fazach. Nie wnikam jakie podłączenie płyta ma wewnątrz, ale jeśli zasilić ją z międzyfazowego to wyłącznik 16A (na fazę) na te 3kW wystarczy.
  • Poziom 18  
    Wydaje mi się że wewnątrz jest tak że po 2 cewki są zasilane z 2 generatorów tzn 2 generatory na 2 pary cewek palników.
    i podłączenie jest na 2 fazy czyli jakby każdy "power board" ma 2 cewki (palniki) do obsłużenia z jednej fazy.
    Tylko dalej się zastanawiam jak nadprądowy dam 3 polowy to jeden zostanie nie wykorzystany.
    Może tak być?

• Poziom 31  
    Tak, może być.
  • Specjalista AGD
    wsmpw napisał:
    zakupiłem płytę indukcyjną
    A sprawdziłeś w karcie gwarancyjnej czy jest wymagany wpis elektryka z uprawnieniami o dokonaniu podłączenia?
  • Poziom 18  
    @zhudomel tak jest tam taka informacja.
    Uprawnienia SEP do 1kV myślę że wystarczą.
  • Poziom 26  
    wsmpw napisał:
    Uprawnienia SEP do 1kV myślę że wystarczą.
    Wystarczą wystarczą. Żeby tylko elektryk wpisał datę podłączenia i nr swoich uprawnień m(jeśli nie prowadzi działalności gospodarczej w tym zakresie, jeśli prowadzi to koniecznie pieczątka z nr uprawnień).
  • Poziom 38  
    zhudomel napisał:
    wsmpw napisał:
    zakupiłem płytę indukcyjną
    A sprawdziłeś w karcie gwarancyjnej czy jest wymagany wpis elektryka z uprawnieniami o dokonaniu podłączenia?

Jednak to jest potrzebne tylko do tego, gdy chce się skorzystać z gwarancji producenta. Gdy z gwarancji się nie będzie korzystać (z jakichś tam powodów) to rzecz jasna nie trzeba tego wypełniać.
  • Poziom 34  
    Jaka to płyta podaj producenta i model. Płyta ma prawdopodobnie zasilanie 2 x 230 V .