Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Maszyna do szycia - Silnik za słaby na wolnych obrotach

09 Gru 2019 00:52 552 10
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam maszynę do szycia marki „singer” (stara ale jara) ma ona silnik 220V 50-60W (Stary silnik) na wolnych obrotach podczas szycia skóry nie ma siły obrócić kołem ( przebić igła skóry) na wysokich wchodzi jak w masło ale zasuwa zdecydowanie za szybko a zależy mi właśnie na wolnych obrotach.
    Proszę o pomoc w doborze silnika ( najlepiej mały ale mocny) bo mnie krew zalewa.
    Z góry dziękuje wszystkim za pomoc

Moderowany przez mrhari:

Edytowałem.
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety.

• Pomocny post
    Poziom 33  
    A silnik TUR-2 będzie pasował? Ma moc 90W.
  • Poziom 41  
    W jakim stanie jest regulator - tu bym szukał problemu :cry:
  • Poziom 33  
    Regulator nie ma z tym nic wspólnego. Autor postu szyje skórę maszyną dziewiarską. Sam to kiedyś przerobiłem, i wiem o co mu chodzi.
  • Poziom 36  
    Gonzo.Craft napisał:
    podczas szycia skóry nie ma siły obrócić kołem ( przebić igła skóry)

Czy można przyjąć, że do szycia skóry stosujesz... igłę do skóry :?: :D
    Poprzez odpowiednie ukształtowanie ostrza igły do skóry uzyskuje się zdecydowane zmniejszenie siły przebicia materiału i przez to ograniczenie potrzebnej mocy silnika :idea:
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nawet jeśli autor stosuje odpowiednią igle to ten silnik sobie z maszyną nie poradzi. Po prostu jest za słaby. Wiele lat temu przerabialem maszyne znajomemu poprzez zastosowanie silnika z reduktorem od polskiego magla. Ale przerobek bylo sporo. Można próbować niższego silnika tur2 ale nie jestem pewien czy wystarczy.
  • Poziom 33  
    Można zastosować tzw. koło pasowe pośrednie, z przełożeniem np.1-4. Zmniejsza się obroty, i większa siła na wolnych będzie. Ale to już lepsza zabawa. Tur ma max. obroty ok. 5000rpm, poszukać silnika o mocy ok. 60 W z prrzekładnią. Jeśli obroty max. wałka zdawczego będą na poziomie ok. 1300-2000rpm , powinno być ok./Szukać na olx, lub aleegro.
  • Poziom 2  
    Kupiłem silnik TUR2, jak przyjdzie to dam znać jak się sprawuje :)
  • Poziom 2  
    Silnik TUR2 sprawuje się idealnie, dziękuje za wszelka pomoc
  • Poziom 2  
    Silnik TUR2 sprawuje się idealnie, dziękuje za wszelka pomoc

Dodano po 2 [minuty]:

Zakupienie silnika TUR2 pomogło. Teraz działa idealnie.
    Dziękuje za pomoc