Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL38ECPS - Brak światła w lodówce

09 Gru 2019 07:59 261 3
 • Poziom 3  
  Oświetlenie w lodówce nie działa. Początkowo po otwarciu lodówki światła migały i po chwili zaczynały świecić normalnie. Obecnie poza ostatnimi 2 diodami, które ledwo co sie świecą, a cała reszta nie działa. Powodem jest prawdopodobnie zbyt niskie napięcie na płycie ledowej - 11,6V. Czy da się to naprawić samemu bez wymiany całej płyty?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 25  
  W takim module oświetleniowym LED diody są montowane szeregowo, więc stawiam na przerwę w obwodzi. Najpewniej, to zdemontować moduł LED z lodówki i na stół pomierzyć poszczególne diody multimetrem czy świecą, jeśli wszystkie diody świecą podczas pomiaru multimetrem, to podepnij do zasilacza i delikatnie podnoś napięcie i obserwuj czy diody zaczynają równo wszystkie się świecić max do 12V, jeśli diody równo będą świecić bez mrugania, to na 100% masz uszkodzony zasilacz LED w lodówce. Natomiast jeśli zlokalizujesz uszkodzoną diodę, to wymień i masz naprawione podświetlanie. Dodatkowo diody które świecą a maja takie małe wypalone plamki lub mikro pęknięcia na powłoce (filtrze) a nadal święcą, to i tak są do wymiany bo za jakiś czas będziesz musiał powtórzyć operację. Pozdrawiam
 • Poziom 3  
  Moduł oświetleniowy sprawdzony, działa poprawnie. Wychodzi na to że to wina zasilacza. Jak można go wymienić i gdzie on się dokładnie znajduje?
 • Poziom 25  
  85rainbow napisał:
  Moduł oświetleniowy sprawdzony, działa poprawnie. Wychodzi na to że to wina zasilacza. Jak można go wymienić i gdzie on się dokładnie znajduje?

  Że moduł działa, to tak naprawdę lipa, bo jak by były upalone diody LED, to łatwiej i taniej by było wymieni takie diody, niż wydzierać zasilacz z lodówki. Ja ci nie pomogę gdzie jest zlokalizowany zasilacz w twoim modelu, może ktoś ci napisze gdzie to cholerstwo jest schowane, a jak nie to może wyślij maila do serwisu SAMSUNG-a. Pozdrawiam