Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung a7 2018 A750FN/DS - Zbyt niska temperatura / po zalaniu

09 Gru 2019 08:50 423 5
  • Poziom 16  
    Potrzebuję info albo schemat gdzie znajdę termistor itp odpowiedzialne za odczyt temperatury.
    Telefon po zalaniu. Po czyszczeniu w myjce ultradźwiękowej ruszył no ale sporo zwarć i źle odczytuje poziom temperatury. Nawet gdy uruchomi się to po chwili wyłącza ze względu na temperaturę (jej zł odczyt) :/

Szkoda bo uratowałem przepalone piny gniazda lcd, portu usb. I gdy już zaczął włączać się, wyświetlać, ładować to ujawnił się kolejny problem :/
  • Poziom 16  
    Możesz podpowiedzieć który scalak (bądź jego nazwę) odpowiadający za odczyt temperatury ? Może wystarczy że go wylutuje lub wstawię na jego miejsce odpowiedni o danych parametrach
  • Poziom 38  
    seba694637 napisał:
    Możesz podpowiedzieć który scalak (bądź jego nazwę) odpowiadający za odczyt temperatury ? Może wystarczy że go wylutuje lub wstawię na jego miejsce odpowiedni o danych parametrach

Nie wiem od kiedy poziom ludzi wpuszczanych do grupy serwisantow jest tak niski. Nic nie wystarczy wylutowac, po pierwsze podstaw plytke ze zlaczem USB, tasme do niej prowadzaca i baterie. Po drugie jak juz zweryfikujesz powyzsze to trzeba znalezc wszystkie termistory jakie wystepuja w tym telefonie i najlepiej wymienic na sprawne.
  • Poziom 34  
    Na plycie masz tylko 2szt - TH1000 i TH4000. Zacznij jednak od sprwadzenia dolnej plytki jak wspomina @sm233 bo na niej powinien byc jeszcze jeden i to raczej on jest przyczyna.
  • Poziom 6  
    Spróbuj go jeszcze umyć w alkoholu izopropylowym szorując delikatnie miękką szczoteczką do zębów, u mnie to czasem pomagało.