Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony KDL-50w805b - pro¶ba o ocenę sensu naprawy telewizora

09 Dec 2019 08:54 684 9
 • Level 10  
  Witam


  Telewizor SONY KDL-50w805B bardzo mało użytkowany, pod¶wietlenie krawędziowe. Górna czę¶ć ekranu jest nieco ciemniejsza, tzn. np. białe tło jest lekko jakby brudne. Na dole ekranu biel jest idealna i czysta. Proszę o informacje czy jest to problem zwi±zany z pod¶wietleniem ? Czyżby tak szybko diody pod¶wietlaj±ce się zużywały ? Dlaczego akurat górna czę¶ć pod¶wietlenia ? Może w tym TV jest możliwo¶ć regulacji mocy ¶wiecenia diod? A może to problem matrycy ? Proszę o informację czy warto to naprawiać i oddać w ręce fachowca. Na kolorowym tle jest to praktycznie niewidoczne i akceptowalne.

  Dziękuję
 • Level 21  
  Jak nie rozbierzesz matrycy to nie stwierdzisz czy to pod¶wietlenie czy brudne przesłony np,jeżeli tv działa w pomieszczeniu gdzie kto¶ pali papierosy.Jak sam nie naprawiasz to zleć fachowcowi bo nie jest to łatwa "naprawa" ale warto.
 • Level 33  
  cb11 wrote:
  Witam
  Górna czę¶ć ekranu jest nieco ciemniejsza, tzn. np. białe tło jest lekko jakby brudne.
  Dziękuję

  czy to przyciemnienie jest jednorodne na całej szeroko¶ci ekranu i jak jest "wysokie"? Fotka mile widziana. Prawdopodobnie kilka diod padło na zwarcie lub cały moduł i nie ¶wieci. Wymiana diod krawędziowych niełatwa a i dobranie sie do tego podobnie. Ostatnio bodaj w Toshibie robiłem i całe pod¶wietlenie na Ali wyszło poniżej 100PLN.
 • Level 10  
  Witam

  Dziękuję za zainteresowanie. Postaram się dzi¶ wieczorkiem zrobić fotkę i j± zamie¶cić.

  Dodano po 7 [godziny] 51 [minuty]:

  Ciężko jest uchwycić aparatem wadę mojego TV. My¶lę, że najlepiej to będzie widać na poniższej planszy testowej. Biel na całej górze TV jest brudna i schodzi aż mniej więcej do połowy ekranu. Na dole biel natomiast jest ¶nieżno-biała - taka jak powinna być.

  Sony KDL-50w805b - pro¶ba o ocenę sensu naprawy telewizora

  Dodano po 4 [minuty]:

  Dodam może jeszcze jedno zdjęcie białej planszy. Na niej może lepiej widać różnicę w jasno¶ci góry i dołu.

  Sony KDL-50w805b - pro¶ba o ocenę sensu naprawy telewizora
 • Level 33  
  Hmm. Trudno ocenić ale raczej pod¶wietlenie to nie będzie. W krawędziaku przy uszkodzonej jednej sekcji pod¶wietlenia (a jest ich kilka wyraĽnie jeden pasek jest ciemniejszy . Pionowy lub poziomy w zależno¶ci od krawędzi na której jest umieszczone pod¶wietlenie. A tutaj jest po trójk±cie...
 • TVs specialist
  Dla mnie na 99% to backlight, wystarczy ze jedna z LEDow listwie jest uszkodzona i bedzie dokladnie taki efekt, rozebrac, sprawdzic i ew. zamowic ale tylko nowe!
 • Level 33  
  Witam,

  W Sony jak uszkadza sie podswietlenie, to najczesciej odbiornik czasem sie wylacza po uruchomieniu i pojawia sie blad 6. Driver ledowy jest bardzo czuly na najmniejsze uszkodzenie podswietlenia.
 • Level 11  
  Witam
  Uszkodzeniu uległa jedna lub kilka LED w modułach pod¶wietleniowych
  Je¶li jest taka potrzeba to mam na zbyciu takie moduły oczywi¶cie sprawne z demontowanego TV z uszkodzona matryc±.
  Symbole modułów (2 sztuki) 3660L-0349A; i (2 sztuki)3660L-0348A;
  Sprawdz który ma problem i daj znać

  Dodano po 3 [minuty]:

  Uważaj przy zdejmowaniu tylnej czę¶ci ekranu matrycy.
  Bardzo łatwo można uszkodzić matrycę je¶li za mocno się odchyla zatrzaski ł±cz±ce ramkę z osłon±.Najlepiej robić to w 2 osoby. Jedna lekko podnosi osłonę a druga odchyla zatrzaski.
 • Level 21  
  Kolego gawronmarek nie daj takiej rady go¶ciowi który na zgłoszeniu tematu okre¶la że chce zlecić naprawę fachowcowi.Elektroda nie jest szkoł± dla każdego tylko wstepnie radzi poprzez swoich użytkowników co robić.A co będzie jeżeli wskutek "takiej" "porady "go¶ciu uszkodzi taflę matrycy? W końcu sam przyznaje że nie jest fachowcem tej branży.
 • Level 10  
  Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Na pewno TV oddam do fachowca. Może kogo¶ polecacie z Olsztyna lub okolic ?[/i]