Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sonoff RF Bridge 433 nie czyta pilota NICE ERGO 6

09 Dec 2019 10:15 975 4
  • Level 8  
    Witam

Tak ja w tytule kupiłem Sonoff RF Bridge 433 żeby sterować roletami ze smartfona. Obecnie używam pilota NICE ERGO 6. Niestety Sonoff nie daje się zaprogramować, nie "widzi" sygnałów z pilota. Próbowałem też z pilotem od bramy CAME i również nie czyta sygnału. Oba piloty pracują na 433 MHz. Czy ma ktoś może już jakieś doświadczenia z takim połączeniem. Może po prostu Sonoff jest uszkodzony, a może z jakiegoś nieznanego mi powodu to nie będzie działać?

Z góry dzięki za pomoc.
  • Level 8  
    w takim razie w jaki sposób najlepiej rozwiązać problem sterowania?
  • Level 10  
    Też niestety kupiłem Sonoff i nie udało mi się dodać.
    Dopiero potem znalazłem info że nie działa z kodowaniem.
    Ale to coś załatwia sprawę YET6956-V2.0 koszt na allegro ok. 90 zł.

YET6956-V2.0 WiFI to RF Signal converter :It connects to the Internet through wireless WIFI signals, and uses the mobile phone APP to achieve various remote controls, end-users can use mobile APP to control RF receivers with this device without distance limitaion.
    Strong European Brand compatibility/ fixed code (1527/2262..) and rolling code such as BFT/Nice/V2/FAAC/ Nova/Doorhan/peccinin....

Sonoff RF Bridge 433 nie czyta pilota NICE ERGO 6
    Obsługuje wiele systemów kodowania (zmiennego).

Pozdrawiam.
  • Level 8  
    Fajna alternatywa, a jest może coś jeszcze? Z kontrolera o którym napisał kolega wyżej można sterować tylko w obrębie działania sieci wifi (nie można przez internet) i nie mogę teg znaleźć na allegro ani na żadnej innej stronie poza aliexpres/alibaba/.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź kolegi wyżej.