Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kocioł dwufunkcyjny Viessmann Vitopend 100 WH1B - losowo wzrasta ciśnienie.

09 Dec 2019 16:37 285 5
  • Level 9  
    Viessmann Vitopend 100 WH1B - rzadko, losowo od czasu do czasu potrafi wzrosnąć ciśnienie do wartości powodującej wyrzut nadmiaru zaworem bezp. Sprawdziłem naczynie: 1 bar - przy spuszczonej wodzie z z kotła, CO: 1 bar.
    Nie wiem co jest przyczyną, co ewentualnie mogę sprawdzić.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 35  
    Nie wiem jak wygląda Twój układ ale jeśli ciśnienie samo z siebie rośnie to przyczyn może być kilka: uszkodzony zawór dopuszczania wody, mikro dziura w wymienniku, uszkodzony zasobnik/bojler.
  • Level 38  
    scott37 wrote:
    Sprawdziłem naczynie: 1 bar - przy spuszczonej wodzie z z kotła,

i koniecznie w trakcie sprawdzania ciśnienia musisz mieć cały czas otwarty zawór spustowy.
    Dopiero wtedy pomiar będzie wiarygodny.
    Po pomiarze zamykasz zawór spustowy i dolewasz wody do kotła.

Jeśli w naczyniu będziesz miał 1,0 bar to na kotle na zimnej instalacji wlej wody do minimum 1,2 bar. Ja mam akurat 1,4 bar na zimnym układzie i po podgrzaniu wody ciśnienie skacze do 1,6/1,7 bar.

Jak z całą pewnością wykluczysz naczynie przeponowe to możesz próbować tych wariantów, o których wspomniał Magister_123.
  • Level 26  
    Co znaczy "losowo". Hydrulika i systemy grzewcze to nie totolotek. Zaobserwuj dokładnie w jakiej sytuacji następuje wzrost. Czy podczas grzania wody czy podczas grzania ogrzewania?
    Masz kocioł dwufunkcyjny, czy jednofunkcyjny z zasobnikiem?
  • Level 9  
    Ciężko stwierdzić, ale prawdopodobnie zawór dopuszczający do co.