Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najpopularniejsze płytki deweloperskie od Arrow

ghost666 09 Gru 2019 16:55 459 0
 • Najpopularniejsze płytki deweloperskie od Arrow
  Firma Arrow nie tylko oferuje szeroką gamy płytek rozwojowych od setek dostawców, ale projektuje również własne moduły deweloperskie dla szeregu układów scalonych. Niezależnie od tego, czy płytki deweloperskie pochodzą bezpośrednio od własnego zespołu deweloperskiego Arrow, czy też firma pomogła w opracowaniu płytki przez producenta danego układu, można oczekiwać wysokiej jakości tych modułów.

  Chociaż w ofercie Arrow znajduje się wiele płytek, to kilka z nich zasługuję na szczególną uwagę. Poniżej znajduje się kilka najpopularniejszych modułów deweloperskich, spośród których wybrać możecie system do Waszej kolejnej aplikacji. Prezentowane poniżej układy wykorzystują szerokie spektrum układów - od zaawansowanych SoCów do układów programowalnych (FPGA), więc niezależnie od Waszych potrzeb, z pewnością znajdziecie coś przydatnego.

  Najpopularniejsze płytki deweloperskie od Arrow
  DragonBoard 410C

  DragonBoard 410C nadal pozostaje najpopularniejszą płytką w ofercie firmy Arrow. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, ponieważ ten komputer jednopłytkowy wyposażony jest w procesor Qualcomm Snapdragon 410, który zawiera w sobie cztery rdzenie ARM Cortex A53, który można taktować zegarem o częstotliwości do 1,2 GHz. Moduł wykorzystywać może procesor w konfiguracji 32-bitowej i 64-bitowej.

  Najważniejsze cechy tej płytki to spora moc przetwarzania, łączność Wi-Fi i Bluetooth oraz zintegrowany moduł GPS. Wszystko to jest zapakowane w moduł wielkości karty kredytowej. Płytka została zaprojektowana z myślą o szybkim opracowywaniu oprogramowania i tworzeniu prototypów. Jest ponadto zgodna z kartami Mezzanine 96Boards.

  DragonBoard 410C nadaje się do zastosowań obejmujących robotykę, Internet Rzeczy (IoT), urządzenia medyczne, a zwłaszcza kamery w systemach wbudowanych. Przykładem zastosowania modułu jest prezentowany poniżej system z dołączoną kamerą, dedykowany do ułatwienia projektowania systemów widzenia maszynowego i innych elementów systemów wbudowanych. Dodatkowe informacje na temat tego modułu uzyskać można na stronach Arrow.com.  Najpopularniejsze płytki deweloperskie od Arrow
  Chameleon96

  Wspominany standard 96Board jest przydatny nie tylko dla komputerów jednopłytkowych. Arrow oferuje również kartę z układem programowalnym (FPGA) w tym formacie. Chameleon96 spełnia wszystkie specyfikacje 96Board i oferuje interfejsy, takie jak Bluetooth, WLAN oraz USB w niewielkiej kompaktowej obudowie.

  Moduł Chameleon96 wyposażony jest w popularny układ FPGA - Cyclone V - SoC, który posiada, oprócz programowalnej struktury FPGA, procesor z dwoma rdzeniami ARM Cortex-A9, które mogą być taktowane zegarem o częstotliwości do 800 MHz. Układ pracuje w trybie 320-bitowym.

  Płytka ta ma podobny układ do DragonBoard 410C, posiadając dwa złącza rozszerzeń, które zapewniają dodatkowe interfejsy do kamer, USB, UART, I²C, SPI i linie GPIO.

  Chameleon96 pozwala na tworzenie niestandardowych rozwiązań procesorów IPU / GPU / VPU z wykorzystaniem zalet programowalnej struktury FPGA, np. do przetwarzania wideo w systemach wbudowanych.

  Najpopularniejsze płytki deweloperskie od Arrow
  MAX100, CYC1000 oraz SMF2000

  Płytki MAX1000, CYC1000 i SMF2000 są podobnymi do siebie kompaktowymi modułami, ale różnią się - każda z nich wykorzystuje inną rodzinę rodzinę układów SoC z tkanką FPGA.

  MAX1000 to najtańsze rozwiązanie wykorzystujące MAX10 na rynku, które doskonale pasuje do deweloperów skoncentrowanych na systemach IoT. Zestaw jest rozwiązaniem typu plug-and-play, ze zintegrowanym programatorem Arrow USB2 i ma wstępnie zaprogramowaną aplikację demonstracyjną, która daje doskonały punkt wyjścia do dalszej pracy i tworzenia lepszych pomysłów na działanie płytki.

  Następna generacja układów IoT z systemami FPGA firmy Arrow, po MAX1000, to CYC1000. Jest ona wyposażona w układ FPGA Intel Cyclone 10 LP. Moduł ten jest czymś więcej niż zwykłą płytką ewaluacyjną. Może być stosowany również do tworzenia produktów końcowych, dzięki dostępności dostosowanej kwalifikowanej wersji.

  Ostatni moduł z tej serii - SMF2000 - wykorzystuje układ SoC firmy Microsemi - SmartFusion2. Na płytce znajdziemy ponadto 8 MB pamięci Flash QSPI do konfiguracji układu i do wykorzystywania w czasie działania. Układ ten łączy w sobie moduł mikrokontrolera z rdzeniem ARM Cortex-M3, który taktowany jest zegarem o częstotliwości 166 MHz i posiada 256 KB pamięci Flash oraz 80 KB pamięci SRAM. W układzie znajdziemy również rdzeń logiki FPGA z 12 tysiącami bloków LUT. Podobnie jak MAX1000 i CYC1000, SMF2000 jest idealny do ewaluacji nowatorskich pomysłów i szybkiego prototypowania bloków IP w tkance FPGA.

  Najpopularniejsze płytki deweloperskie od Arrow
  DECA

  Jeśli do swojej aplikacji potrzebujecie bardziej wytrzymałej karty z układem programowalnym, to doskonałym wyborem jest płytka DECA. Oprócz samego układu Altera MAX10 posiada ona szereg innych dodatkowych funkcji. Układ ten zapewnia możliwość wewnętrznego przechowywania dwóch obrazów konfiguracji układu programowalnego, a także posiada kompleksowe funkcje ochrony projektu, zintegrowany przetwornik analogowo-cyfrowy (ADC) oraz możliwość implementacji 32-bitowego mikrokontrolera Nios II w strukturze FPGA. Dzięki temu moduł ten jest idealnym rozwiązaniem do zarządzania systemem, rozszerzenia I/O, czy zapewnienia zaawansowanej płaszczyzny kontroli komunikacji w zastosowaniach przemysłowych, motoryzacyjnych i konsumenckich.

  Moduł wyposażony jest ponadto w dodatkowe czujniki, które obejmują sensory oświetleniowe, sensory zbliżeniowe i otoczenia: wilgotności i temperatury, a także akcelerometr oraz pojemnościowe czujniki dotykowe. Może on być również kompatybilny z płytkami w standardzie BeagleBone, które oferują różne rodziny rozwiązań BLE (Bluetooth Low Energy) i Wi-Fi od firmy Texas Instruments.

  Źródło: https://www.arrow.com/en/popular-arrow-development-boards?utm_source=elektroda.pl&utm_medium=article

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9482 postów o ocenie 7503, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • flexghzflexghz