Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IVECO DAILY 3510 Nie odpala !!

PS405ful 09 Dec 2019 21:24 576 3
    PS405ful
    Level 7  
    Witam kupiłem niedawno Iveco z silnikiem 2.5 td z 1995roku. W samochodzie urwał sie pasek rozrządu poprzedni właściciel rozebrał silnik wyremontował głowice i poskładał częściowo. Sprzedający zapewniał że samochód jeździł i odpalał bez problemu. Ja poskładałem do końca lecz samochód nie chce odpalić rozrząd ustawiony na znaki górny martwy punkt itd. paliwo dochodzi do wtrysków. Z tego co wyczytałem raz w tych silnikach były świece żarowe a raz świeca płomieniowa wiadomo od czegoś tam na pewno zależy. Co najciekawsze u mnie nie ma świec żarowych tylko jest miejsce na świece płomieniową w kolektorze której nie dostałem ani nie ma jej gdzie podłączyć czy nawet jak zasilić paliwem została po prostu dziura i nwm czy ten poprzednik poucinał z nudów czy samochód odpalał bez żadnego zapłonu. Pojazd nawet nie chce zaskoczyć na plaku. A no i wydaję mi się że za słabo zasysa powietrze kolektrorem ssącym. Proszę o pomoc bo już powoli zaczynam tracić cierpliwość.
    kdvc
    Level 24  
    Witam jeśli twierdzisz ze na tak zwanym plaku nie startuje to sprawdź kompresje na cylindrach i sprawdź czy wogule wałek w głowicy się kreci by wykluczyć czy aby ten "remont" to nie był tylko chwyt marketingowy bądź coś nie poszło z wymianą napędu rozrządu jak należy:)
    PS405ful
    Level 7  
    Kompresja wynosi 14 bar na każdym cylindrze. Jeszcze nie napisałem o tym że z pod 3 wtrysku walilo paliwem i na ani jednym z nich nie ma podkładek miedzianych tylko nwm czy były kiedyś jutro zawioze prawdopodobnie wtryski do sprawdzenia.
    krau
    Level 24  
    Albo źle zmierzona kompresja, albo przy tak niskiej to zdziwiłbym się gdyby odpalił. Powinna być sporo wyższa.