Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE50JU6850 - diody LED coraz bardziej widoczne.

S.Konrad 10 Dec 2019 07:38 507 3
    S.Konrad
    Level 2  
    Witam, mam taki problem z prawie 3-4 letnim telewizorem. Zobaczcie sami na obrazku - jest coraz ciemniej i coraz bardziej widoczne są te diody z matrycy. Co to jest i co można z tym zrobić? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
    Samsung UE50JU6850 - diody LED coraz bardziej widoczne.

Dodano po 9 [godziny] 26 [minuty]:

Czy jest to możliwe że na foliach zebrał się z biegiem czasu po prostu brud i światełko ciemnieje?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    tomtim123
    Level 29  
    Wygląda to tak, jak by filtry były nieprawidłowo poskładane. Ale jak TV fabrycznie nie był rozkręcany i wcześniej było OK, to być może odstęp soczewek (kolimatorów) jakimś cudem się zbliżyło do matrycy. Mam taki pomysł, weź telewizor w ręce i obróć nim i nasłuchuj czy nic tam nie lata, bo może się poodczepiały kołki dystansowe pomiędzy filtrami a matrycą. Miałem taki przypadek, że jak TV obróciłem, to coś tam latało lecz na ekranie widoczne były białe mocne plamy, co się okazało, że na trzech diodach LED były odklejone kolimatory i to one latały luźno, a diody świeciły na wprost i stąd takie białe plamy były. Dodam, że taki objaw jaki opisuję, to był w TV LG. Po rozkręceniu jak lekko poruszałem to jeszcze z 5 sztuk kolimatorów ledwo siedziało w gnieździe, posklejałem i TV pięknie świecił równiutko na biało w każdym calu ekranu. Pamiętajmy, że nie kleimy kolimatorów żadnym cjanoakrylem czy też super glue, bo te kleje pozostawiają na soczewkach biały nalot, który wpływa na jakość rozproszenia światła, jeśli oczywiście po rozkręceniu TV będzie coś odklejone, bo w twoim przypadku może być coś innego. Pozdrawiam
    S.Konrad
    Level 2  
    Dziękuję za szybką i konkretną informację.. Jeżeli chodzi rzeczywiście tylko o mechaniczny błąd, to jestem spokojny.. Gorzej byłoby, w przypadku elektronicznego błędu typu spadek napięcia, trachnięty kondensator albo coś na płycie.. Różnie bywa że starszym sprzętem.. W Weekend poświęce trochę czasu, jak sytuacja przedświąteczna pozwoli i dam znać.. Jak nie dam rady, to w każdym bądź razie życzę zdrowych i wesołych świąt bożego narodzenia i w nowym roku siwzamelduje..

Do siego..
    tomtim123
    Level 29  
    S.Konrad wrote:
    Dziękuję za szybką i konkretną informację.. Jeżeli chodzi rzeczywiście tylko o mechaniczny błąd, to jestem spokojny.. Gorzej byłoby, w przypadku elektronicznego błędu typu spadek napięcia, trachnięty kondensator albo coś na płycie.. Różnie bywa że starszym sprzętem.. W Weekend poświęce trochę czasu, jak sytuacja przedświąteczna pozwoli i dam znać.. Jak nie dam rady, to w każdym bądź razie życzę zdrowych i wesołych świąt bożego narodzenia i w nowym roku siwzamelduje..

Do siego..

Działaj, działaj. :-)