Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Delonghi ESAM3000 - Migają diody, nie wykonuje autotestu

10 Gru 2019 09:29 393 4
  • Poziom 3  
    Witam, potrzebuję pomocy przy naprawie DELONGHI Magnifica (esam3000b). Po podłączeniu do prądu migają cztery dolne kontrolki (według instrukcji - źle założony blok zaparzający). Wszystkie podzespoły sprawne, napęd chodzi ładnie góra - dół w trybie serwisowym. Czujnik otwarcia drzwi reaguje. Dodam, że po ustawieniu napędu do ustawień fabrycznych czyli przytrzymanie mała i duża kawa, diody znikają - następnie wyskakuje wykrzyknik (światło stałe), aby to usunąć należy otworzyć i zamknąć drzwi i ekspres zaczyna normalnie pracować. Parzy kawę itp. Problem wraca po odłączeniu z prądu i włączeniu ponownie.
    Czy to już ostatecznie problem z płytą główną czy macie jakieś pomysły.

proszę o pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Jeśli diody zapalają się jedna po drugiej, to do wymiany niestety elektronika.
    Przyczyną jest zatarty blok zaparzający, mechanizm, a najczęściej jedno i drugie.
  • Poziom 3  
    Blok był podmieniany na nowy, bez róznicy. Czy da się jakoś zresetować ten błąd ?

• Specjalista AGD
    A ja przerabiałem temat w takim samym modelu.
    Winna była elektronika, próba jej reanimacji niestety w moim przypadku zakończyła się niepowodzeniem j musiałem wymienić kompletną płytkę.
  • Poziom 3  
    W takim razie tylko wymiana płyty głównej.