Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio PCG-5b1m - Sterowniki touch pad, brak ladowania baterii

10 Gru 2019 12:49 147 4
  • Poziom 9  
    Witam!

Postanowiłem reanimować stary kompter Sony o oznaczeniu PCG-5b1M. Problem poajwił się ze znalezieniem odpowiednich strowników do tego modelu. W panelu sterowania nie istnieją żadne wykrzykniki a mimo to nie działa touch pad w tym laptopie. Zainstalowałem sterowniki synaptics do tego touch pada ale to za mało. Jeśli ktoś posiada odpowiednie sterowniki proszę o podesłanie. Druga sprawą jest niedziałająca bateria. Mam 2 baterie org i zamiennik, niestety ani jednej nie rozpoznaje płyta, podejrzewam ze nie ma ładowania baterii. Gdzie szukać przyczyny konfliktu? Kupno 3 baterii mija się raczej z celem w tym przypadku? Przydałby się również jakiś schemat w pdfie do tego modelu pyty jeśli ktoś posiada również poprosiłbym o namiary.
    Dzięki
  • PCBwayPCBway
  • Spec od komputerów
    Bohun111 napisał:
    W panelu sterowania nie istnieją żadne wykrzykniki a mimo to nie działa touch pad w tym laptopie.

W menedżerze urządzeń touchpad jest wykrywany?
    Bohun111 napisał:
    Druga sprawą jest niedziałająca bateria. Mam 2 baterie org i zamiennik, niestety ani jednej nie rozpoznaje płyta, podejrzewam ze nie ma ładowania baterii.

Jak długo baterie leżały nieużywane?
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 26  
    A na stronie producenta sprawdzałeś.
  • Poziom 9  
    W menagerze urządzeń nie widnieje żaden wpis o touch padzie no albo ja go nie widzę, również po skanowaniu zmian sprzętu niczego nowego system nie znajduje. Kiedyś ten touch pad działał normlanie i tez winny był brak odpowiednich sterowników. Dodam ze system jest prehistoryczny bo to XP z SP3 ale spełnia swoje wymagania. Pozostałe sterowniki instalowałem i ze strony producenta i z innych miejsc, Niektóre sterowniki jak np. do karty muz czy modemu pobierałem dla innych modeli sony vaio i akurat wszystko śmiga. Widocznie montują te same podzespoły w laptopach sony.
    Co do baterii to trochę się rozjaśniło a mianowicie: Po hard resecie baterii stary model jest wykrywany przez baterry moon jednak nie następuje żadne ładowanie. Status charging wskazuje 0,0%. Zaciekawił mnie natomiast parametr Voltage który wskazuje 8.087V Czy to nie za małe wskazanie? Może wina leży w tym wypadku po stronie płyty głównej? Drugiej baterii nie wykrywa wogóle system i też nie jest ładowana. Jeśli chodzi o baterie nr 1 to ok, jest to już stara bateria wymagająca raczej wymiany. Druga bateria została zakupiona przed tygodniem, jest to zamiennik; Powinna być raczej sprawna ale nie mam jak jej sprawdzić, aktualnie jest rozładowana. Czy obie ustarki mogą mieć również tą samą przyczynę - uszkodzenie modułu KBC? Czy szukać innych rozwiązań? Przydałby się schemat tej płyty, jednak takowego nie posiadam :(
  • Spec od monitorów
    To model Sony Vaio PCG-5B1M VGN-B1VP -
    - mb na płytce , pcb: 1-864-711-12

Podobny model Vaio VGN-B100B (ta sama pcb)
    Podobnie Vaio PCG-5B7P / VGN-B66gp .... model PCG-5C5P

:idea: Szukaj jako platforma Sony MBX-123 .
    - może na asia stronie Link