Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nietypowy Problem Bluetooth - Sony HT-CT 80 nie gubi zasięgu lecz przerywa dźwie

Grybciu 10 Dec 2019 12:58 939 3
    Grybciu
    Level 2  
    Mam problem z Soundbarem Sony HT-CT80. Soundbar po podłączeniu z siecią bluetooth nieregularnie traci dźwięk (wycisza się). Co ciekawe połączenie bluetooth w tym czasie nie jest zrywane. Jeśli tak się dzieje w Open.fm lub na youtube stopuję utwór i od nowa daję "play" i wtedy dźwięk znów się pojawia (na chwilę). Obok soundbara jest Router lecz został na testy wyłączony. Testowałem na dwóch telefonach (takie same bo Huawei Mate 10 lite). Dodam, że na AUX działa bez problemu.
    Próbowałem resetować zgodnie z instrukcją lecz nic to nie dało. Czy inne sieci bluetooth (sąsiedzi) mogą zakłócać przesył?
    E8600
    Level 40  
    Są to wady transmisji bezprzewodowej. Zapewne winne są zakłócenia z sieci wifi (ta sama częstotliwość transmisji danych 2,4 GHz).

Jeśli posiadasz router to spróbował bym przestawić go na inne kanały być może trochę pomoże.
    Grybciu
    Level 2  
    Dziękuję za odpowiedź. Tak jak wspomniałem na testy wyłączyłem router z prądu...wtedy nie powinno być zakłóceń? A mimo to przerwywało...
    No chyba, że jakaś sieć sąsiada?
    dziedzicdziedzicdzie
    Level 1  
    Odgrzewane kotleta, mam tak samo. Gdy nic się nie dzieje, gdy nikt nic nie mówi, albo dźwięk jest w tle i przytłumiony jak deszcz, albo bzyczenie... Za mądry ten soundbar...