Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe, szybkie bezpieczniki od Littlefuse

ghost666 10 Gru 2019 14:18 378 0
 • Nowe, szybkie bezpieczniki od Littlefuse
  Firma Littelfuse rozszerzyła swoją linię szybkich bezpieczników POWR-SPEED PSR o 275 nowych opcji do montażu śrubowego i DIN w różnych rozmiarach i natężeniach prądu. Bezpieczniki serii PSR są stosowane w sprzęcie do przetwarzania i kondycjonowania mocy w celu zapewnienia ochrony nadprądowej dla krytycznych urządzeń półprzewodnikowych, takich jak diody, triaki, moduły IGBT, i MOSFETy.

  Urządzenia te zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia ilości prądu zwarciowego płynącego przez półprzewodnik w celu przedłużenia jego żywotności. Konstrukcja o kwadratowym korpusie, pozwala na oszczędzanie miejsca w systemach elektroenergetycznych. Bezpiecznik taki może wytrzymać do 2000 A przy znamionowej wartości przerywającej prądu stałego do 70% przy mniejszej powierzchni niż konkurencyjne rozwiązania.

  Kluczowe cechy bezpieczników:

  * Wybór zakończeń montażowych, w tym opcje ostrza i do montażu podtynkowego.
  * Unikalny krzemowy uszczelniacz, który zapobiega wyciekom wypełniacza, zwiększając niezawodność bezpiecznika i zapewniając bezpieczeństwo sprzętu
  * Do 20% większe napięcie stałe, w standardowym rozmiarze opakowania w porównaniu do istniejących produktów
  * Do 70% wyższy prądy przerywający DC w porównaniu do istniejących produktów
  * Zewnętrzna certyfikacja DC wydrukowana na etykiecie produktu, wraz z opublikowanymi informacjami z globalnymi certyfikatami, które pomagają usprawnić kontrole instalacji.

  Zastosowania nowych bezpieczników obejmują m. in. ochronę urządzeń do przetwarzania mocy (UPS, falowniki, prostowniki, sterowniki napędów), ochronę akumulatorów i systemów magazynowania energii, systemy prądu stałego dużej mocy (wspólna magistrala prądu stałego, hamowanie prądem stałym) oraz zasilacze. Można je również stosować w stacjach ładowania pojazdów elektrycznych, a także w grzejnikach i urządzeniach spawalniczych.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/high-speed-fuse-devices

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9482 postów o ocenie 7503, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.