Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lampki choinkowe LED RGB [DF-LED-L100C-E5] - jak przerobić na stałe świecenie

crocker2 10 Dec 2019 14:36 1689 9
lampy.pl
 • #1
  crocker2
  Level 10  
  Witam,

  Przeglądałem na forum kilka tematów ale nie znalazłem odpowiedzi akurat do tego zestawu, a elektronik ze mnie mierny (a właściwie to żaden) i sam nie umiem sobie z tym poradzić. Z jednym zestawem znalazłem odpowiedź na tym forum, natomiast przy tym nie wiem jak to zrobić i czy w ogóle da się to zrobić.
  Chciałem usunąć dźwięk i miganie lampek, by lampki zaraz po podłączeniu do prądu świeciły tylko stale.
  Ten zestaw ma oddzielny zasilacz, który potem idzie do sterownika (z dźwiękiem) a następnie na lampki. I gdy się go włącza do prądu to gra muzyczka i lampki migoczą.
  Patrząc na inne zestawy pomyślałem, że odetnę sterownik i połączę po prostu kablami i nawet zadziałało ale połowicznie bo nie świeciły kolory odcieni żółto-czerwonych i z tego co mi tam świta we łbie to one chyba działają trochę na innym napięciu? Więc rozumiem, że sterownik musi być?
  Głośnik wylutowałem i dźwięku już nie ma ale co tam jeszcze trzeba zmostkować, żeby po podłączeniu do prądu świeciły stale (w programatorze jest funkcja stałego świecenia po bodajże 4 kliku przycisku).
  Poniżej zdjęcia płytki sterownika, zasilacza oraz całych lampek.
  Lampki choinkowe LED RGB [DF-LED-L100C-E5] - jak przerobić na stałe świecenie Lampki choinkowe LED RGB [DF-LED-L100C-E5] - jak przerobić na stałe świecenie Lampki choinkowe LED RGB [DF-LED-L100C-E5] - jak przerobić na stałe świecenie Lampki choinkowe LED RGB [DF-LED-L100C-E5] - jak przerobić na stałe świecenie
  Z góry dziękuję za pomocną odpowiedź.
 • lampy.pl
 • #2
  grzeskk
  Level 34  
  Chyba nie będzie to takie proste bo z tego co widzę to lampki sterowane są napięciem przemiennym modulowanym. Tzn. na L1 i L2 raz podawane jest +- i świecą jedne kolory a innym razem -+ i świecą inne kolory.
 • #3
  crocker2
  Level 10  
  Hmmm, ale w programatorze jest funkcja stałego świecenia, bodajże po 4 kliknięciu przycisku. Więc jakieś obejście chyba musi być?
 • lampy.pl
 • #4
  grzeskk
  Level 34  
  Oczywiście może tak być jak zasilone są "wysoką" częstotliwością i oko nie zauważa migotania. Jeżeli podłączyłeś i świeciła połowa to podłącz odwrotnie - zapewne zaświeci druga. Można by to podłączyć do transformatorka ale należy dobrać o odpowiednim napięciu.
  Jeszcze prosto można sprawdzić czy lampki migoczą patrząc na diody przez aparat np. w smartfonie. Jeżeli zauważy się falowanie światła lub migotanie to nie świecą światłem ciągłym.
 • #5
  crocker2
  Level 10  
  Patrzyłem przez telefon na włączone lampki w trybie "stałego świecenia" i nie zauważyłem migotania, zarówno w całkowitej ciemności jak i przy włączonym świetle.
 • #6
  ozdartur
  Level 1  
  Witam
  czy udało się odpowiednio zreformować programator i lampki aby świeciły na stałe?
 • #8
  artinu1
  Level 11  
  Lampki choinkowe LED RGB [DF-LED-L100C-E5] - jak przerobić na stałe świecenie Macie tu schemat dwóch wersji. Lampki choinkowe LED RGB [DF-LED-L100C-E5] - jak przerobić na stałe świecenie

  Napięcie na końcówce 10 układu DD1 nie może przekroczyć 5 VDC (ryzyko uszkodzenia !). Zamiast żarówek mogą być diody LED włączone do między plus a minus prostownika. W przypadku gdy w szereg z LED-em jest wpięty rezystor to jego wartość wynosi około3 kΩ / 0,25 W. Wartość kondensatora C1 może się wachać od 10 do 47 µF. Prostownik to 4 x 1N4007 lub mostek scalony na min. 400V . Schemat został zaczerpnięty z mies. RADIO z listopada 2009 r.
  Ponieważ nie jestem w stanie opublikować schematu we wszystkich postach na temet lampek LED, byłbym wdzięczny forumowiczom za przesyłanie go na inne posty.

  Moderated By gulson:

  Raport: Zaśmiecanie tematu.

 • #9
  HD-VIDEO
  Level 42  
  Po co zaśmiecasz temat tym schematem, co ten schemat ma pomóc w rozwiązaniu tematu
 • #10
  398216 Usunięty
  Level 43  
  HD-VIDEO wrote:
  Po co zaśmiecasz temat tym schematem, co ten schemat ma pomóc w rozwiązaniu tematu
  Nie pomoże rozwiązać problemu, ale Kolega artinu1 zyska dzięki temu kolejne punkciki... A na poważnie - Kolega artinu1 najwyraźniej nie orientuje się w budowie tych układów, a że znalazł gdzieś dwa schematy to wciska je w każdym temacie jaki znajdzie... nie pierwszy raz zresztą.