Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt CAR300 a wyświetlacz MID

rooob 23 Wrz 2005 09:34 2035 5
  • #1 23 Wrz 2005 09:34
    rooob
    Poziom 2  

witam

mam astre (2,0 z 92 r.) z komputerem pokładowym i wyświetlaczem MID.
    wczoraj znajomy podłączał mi radyjko Blaupunkt CAR300.
    (ja raczej nie mam pojęcia o tym)
    poprzedni właściciel (holender) miał inne radyjko chyba nie współpracujące z wyświetlaczem. (wnioskuję po dobrych głośnikach i kablach audio jakie zostały mi wewnątrz auta m.in. miał też zmieniarke)

No więc jak podłączył wyświetlacz ani drgnął. nic się nie pokazało. sprawdzałem schematy na stronie studio24.prv.pl i cos mi nie gra. mam sobie jeden kabelek (czerwony z białym , albo szarym - ciemno było) który jest odłączony lata sobie luźno.
    Kolega powiedział, że napewno nie mam uaktywnionej matrycy do radia, żeby wyświetlało na wyświetlaczu.
    Czytałem o podłączaniu takiego radia pod wyświetlacz i gdzieś trafiłem na post że jak ktoś miał radio w samochodzie nie współgrające z wyświetlaczem to włąśnie trzeba odciąć jakiś kabelek. (może to ten - jeśli tak to do czego go podłączyć)

Podpowiedzcie czy może to być wina tego kabelka (wyświetlacz ani drgnął, godzina jest cały czas) czy rzeczywiście nie mam uaktywnionej matrycy (jeśli tak to ile kosztuje uaktywnienie).

pozdrawiam
    Robert

Dodano po 7 [minuty]:

napisze jeszcze może że antena automatyczna działa.

0 5
  • #2 23 Wrz 2005 10:22
    binis
    Poziom 22  

Prawdopodobnie (holender) mając zamontowane inne radio chciał mieć cały czas date i reszte na wyswietlaczu więc odciął ten przewód . Jeżeli ant. aut. działa to ok. W kostce zasilającej odbiornika od strony auta powinny z pinu ant.aut. wychodzić 2 kable. Jeden na antene następny na wyświetlacz który powoduje przejście wyśw. w tryb odbiornika. Sprawdz kolory połącz i będzie ok.

0
  • #3 23 Wrz 2005 10:31
    rooob
    Poziom 2  

z PIN-u anteny automatycznej wychodzi tylko jeden kabel. po południu podłącze ten drugi do tego PIN-u i zobacze.
    Dzięki

0
  • #4 19 Cze 2009 11:56
    irek11143
    Poziom 1  

Witam wszystkich, ja mam podobny problem a mianowicie radio car300 w oplu z 2000 i po włączeniu radia wyświetlacz powinien mignąć i pokazać stacje a u mnie nic jak włączę światła to wyświetlacz mignie i jest data, godzina i temperatura. Mój mechanik mówi że mieli podobne problemy i wystarczyło wsadzić car400, a ja chce bez wymiany radia, a elektyrk podłączył inny wyświetlacz jakiś starszy i było wszystko ok tyle tylko że nie chciał się podmienić na mój wyświetlacz . Wiązki kabli są orginalne nic nie jest pomieszane czy idzie coś zrobić bez narażania się na koszty (kupno radia, wyświetlacza) jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc.

0
  • #5 22 Cze 2009 20:33
    djlj24
    Spec od car audio

Masz zablokowaną obsługę radia w wyświetlaczu. Wizyta w serwisie i użycie TECHa-2 rozwiązuje problem.

0
  Szukaj w 5mln produktów