Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Zelmer ZZW6031XE - Błąd pobierania wody

10 Gru 2019 21:15 327 12
  • Poziom 8  
    Dzień dobry!

Mam problem ze zmywarką Zelmer ZZW6031XE. Zmywarka włączona na dowolny program przerywa go po kilku-kilkunastu minutach i sygnalizuje błąd – rozlega się sygnał dźwiękowy i mruga lampka „3 w 1”. Zgodnie z intrukcją i instrukcją serwisową oznacza to zbyt długie pobieranie wody, a sugerowane przez te dokumenty przyczyny to:
    - zamknięty zawór instalacji wodnej
    - zablokowany dopływ wody
    - zbyt niskie ciśnienie wody w instalacji

Zawór jest odkręcony maksymalnie, a ciśnienie w instalacji raczej nie zmieniło się w ostatnim czasie. Odkręciłem wąż między zaworem w ścianie, a elektrozaworem i sprawdziłem i przepłukałem sitko na wlocie (było czyste), ale problem występuje nadal.

Będę wdzięczny za każdą sugestię. Umiem posługiwać się narzędziami, miernikiem i lutownicą, ale w naprawie AGD jestem raczej zielony.

Załączam instrukcję i instrukcję serwisową:
    zmywar..pdf Download (9.49 MB)
    zzw_6031xe...6_2013.pdf Download (1.17 MB)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    Czy zmywarka (pomimo błędu) pobiera wodę?
    Jeśli nie to sprawdź elektrozawór. Jeśli on jest sprawny to sprawdź czy dochodzi do niego napięcia i jaka jest jego wartość.
  • Poziom 8  
    Pobiera wodę, która po przerwaniu programu stoi z urządzeniu. Elektrozawór spróbuję pomierzyć jutro.
  • Specjalista AGD
    Skoro wodę pobrało to znaczy, że elektrozawór jest ok. natomiast problem leży gdzie indziej...
  • Poziom 19  
    Pompa myjąca działa?
  • Poziom 8  
    qwazarpl napisał:
    Pompa myjąca działa?
    Mogę prosić o sugestię jak to sprawdzić?
  • Poziom 19  
    Po pobraniu wody, powinna uruchomić się pompa myjąca.
    Słychać wtedy szum pracujących zraszaczy.
  • Poziom 8  
    qwazarpl napisał:
    Po pobraniu wody, powinna uruchomić się pompa myjąca.
    Słychać wtedy szum pracujących zraszaczy.

„Na ucho” się załącza. Przerwa w programie i sygnalizacja błędu następuje po dłuższej chwili (przynajmniej kilka-kilkanaście minut).
  • Poziom 19  
    Co oznacza...na sucho?
  • Poziom 8  
    qwazarpl napisał:
    Co oznacza...na sucho?

Nie „na sucho”, tylko „na ucho”. Czyli zgodnie z wcześniejszą sugestią oceniłem działanie pompy nasłuchując pracy zmywarki.
  • Spec od pamięci masowych
  • Poziom 8  
    pidar napisał:
    Czyli nie wypompowuje. :|
    Ewidentnie, ale wg. instrukcji problem z wypompowaniem ma inną sygnalizację błędu, stąd moje pytanie.
  • Poziom 19  
    Przepraszam, źle przeczytałem.

Jak zmywarka pobierze wodę, to jaki jest jej poziom?