Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] LG 42LN5400 - Dioda statusu mrugnie dwa razy

10 Gru 2019 21:33 708 12
  • Poziom 18  
    Witam Kolegów,
    Dioda od standby zapali się powoli i płynnie zgaśnie, tak dwa razy i nie świeci już w ogóle. Brak wtedy reakcji na przyciski. Brak treści, głosu i podświetlenia.
    Zasilacz podstawiony ze sprawnego TV, bez rezultatu.
    Rozebrałem matryce żeby dostać się do ledów. 5 pasków po 10 diod, podanie na każdy pasek z osobna 30V powoduje że diody zapalają się, wnioskuję że podświetlenie sprawne. Sprawdziłem też ścieżki, i połączenia. OK.
    Odłączając tcon od płyty głównej nic nie daje.
    Manual nie opisuje dwóch "błyśnięć" diody standby.
    Za co zabrać się dalej?
  • Poziom 18  
    Aha, napięcia z przetwornicy po "starcie" są OK, nie wraca sygnał DRV_ON.
  • Poziom 14  
    Sprawdz czy procek nie ma "dziury" i czy nie jest zbrązowiały laminat pod nim.Jeśli napięcia sa ok to pisz do" Mailo" po nand-a.
  • Poziom 18  
    Procek nie ma dziury, a laminat pod nim wygląda dobrze.
    Moderowany przez bogred:

Zdjęcie zbędne. Nic nie wnosi do tematu.

• Poziom 18  
    Sprawdziłem między Vcc a GND FLASH-SPI (IC1300) jest 5kΩ więc kość sprawna. Wyjąłem ją i zczytałem i OK. Próba zapisu wsadem z elektrody kończy się niepowodzeniem, nie miałem nic innego jak W25Q16 Winbonda więc jego zaprogramowałem wsadem. Tu poszło. Podstawienie w TV nic nie dało, reakcja taka sama.
  • Poziom 18  
    Zostawiłem wczoraj TV włączony w takim stanie i po 30 minutach gł.procesor był ciepły, jak w sprawym egzemplarzu. Tcon podmieniony, to nie on. Regulator TPS54319 wg datasheet jest ok, napięcia prawidłowe, tak samo jak LDO7173. Wychodzi że nand, jest jakiś sposób na potwierdzenie tego bez wyjmowania?

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

Po wyjęciu nanda K9F1G08U00 to samo. Może tak być że cpu nie ma kodu do realizacji i taki objaw?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Wymień NAND (zaprogramowany) i nie wymyślaj koła :)).
  • Poziom 18  
    Heh, dzięki. Tak zrobię, dam znać :)
  • Poziom 20  
    Przetłumacz se to co brahim452 napisał
    thank you very mutch
  • Poziom 18  
    UPDATE:
    Jest już programator XGecu Pro (TL866II Plus) z adapterem NAND08 TSOP48 obsługujący tego nanda.
    Odczyt softem Xgpro v9.0 daje pozytywny rezultat, pamięć jest rozpoznawana. Porównując hex edytorem mój wsad a ten z elektrody otrzymuję znikome różnice w całej przestrzeni.
    piotr.k napisał:
    Wymień NAND (zaprogramowany) i nie wymyślaj koła

Dalej myślisz że to nand?
    Nie mniej, próba zapisu wsadu z elektrody zawsze kończy się takim komunikatem:
    LG 42LN5400 - Dioda statusu mrugnie dwa razy
    Oczywiście nie mam nowego nanda, maltretuje tego wyjętego.

Dodano po 6 [minuty]:

Nie mam jeszcze doświadczenia z tym Xgpro, czy te ustawienia (domyślne) są ok dla tego nanda?:
    LG 42LN5400 - Dioda statusu mrugnie dwa razy

Dodano po 2 [godziny] 43 [minuty]:

Pomęczyłem nowy zakup i mam pewne wnioski.
    Edytowałem oryginalny bin żeby wielkość się zgadzała, wpisałem do niego same 0x00 i taki zaprogramowałem. Odczyt i porównanie z buforem = wszystko OK.
    To samo zrobiłem z plikiem wypełnionym 0xFF. Zapis i odczyt ponowny i porównanie z buforem = wszystko OK.
    I ostatnia próba ale tym razem z plikiem wypełnionym 0xAA. Zapis, odczyt i pierwszy błąd w ofsecie 0x00000800. Wygląda jakby nand w ogóle nie chciał tam zapisać danych. Kolejny błąd pod adresem 0x00001040, kolejny 0x00001880, kolejny 0x000020C0 itd. Robiłem te próbę kilka razy i ciągle wywali się w tych obszarach. W Xgpro zaznaczyłem korektę ECC przy zapisie ale nic to nie dało.
    Z czego to wynika? Czemu zapis 00 lub FF nie robi problemu dla tych obszarów? Wgrywając na koniec oryginalny wsad też w tych obszarach są błędne dane (albo 00 albo FF w zależności co było wgrane jako poprzednie).
    Zamówiłem nowe nandy, zobaczymy jak będzie na nich.
    Ktoś coś podpowie czemu 00 i FF może się zapisać?
  • Poziom 18  
    Przyszedł nowy nand, programowanie przebiegło bez jakichkolwiek problemów, bez względu na wsad.
    Po wgraniu wsadu z Elektrody tv ruszył.
    Dziękuję za pomoc.