Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakleszczona otwornica w SDS Max

11 Dec 2019 00:16 717 9
  • Level 22  
    Witam

Młotowiertarka Yato YT-82130. Kupiłem nową, leżała ponad rok i po pierwszym wierceniu okazało się że nie mogę wyjąć otwornicy z uchwytu. Wiercone było w cegle więc ciężko nie miała. Na drugim zdjęciu widać kawałek czegoś. Może to część wiertłą (nie wiem bo mam tylko to jedno na sds max). Jest może jakiś patent aby to wyciągnąć ????
  • Helpful post
    Level 19  
    Ściągnij pierścień sprężysty (widać go na zdjęciu nr 2), zsuń osłony gumowe, plastikowe i całą resztę. Wtedy łatwiej będzie wyciągnąć lub przynajmniej dalej zorientować się w przyczynie problemu.
  • Helpful post
    Level 5  
    Zdejmij zabezpieczenie, jesli są kulki trzymające to wyjmij kulki i powinno zejść
  • Level 22  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. W weekend powinienem mieć czas żeby się tym zająć to dam znać.
  • Helpful post
    Level 22  
    Cześć,

Miałem podobnie tyle że z mniejszym uchwytem SDS. Winne było wiertło z plastiku który rozklepał się w uchwycie, wiertło było luźne ale wyjść nie chciało, sporo się naszarpałem zanim puściło.

Jak to wygląda u Ciebie, otwornica siedzi sztywno w uchwycie SDS? Może na początek spora dawka pepsi lub innego odrdzewiacza ;)
  • Level 22  
    U mnie siedzi sztywno. Sprzęt nowy i wiertło nowe ale tak jak mówisz pewnie z gównolitu... Pepsi raczej nie pomoże bo nowe i ze smarem było to rdzy niet. Pewnie się gównolit rozklepał. Więc albo do serwisu bo gwarancja ale usługa usunięcia pewnie odpłatna albo uchwyt zdemontować i na prasie jakoś to próbować zozłączyć....
  • Helpful post
    Level 22  
    Zakleszczona otwornica w SDS Max

Na tym zdjęciu, na krawędzi między uchwytem SDS a otwornicą, po prawej stronie widać jak by wciśnięty klin, kawałek rozklepanego metalu, może to jest przyczyną?

Popróbowałbym jednak delikatnej perswazji młotkiem/imadłem zanim sprzęt trafi do serwisu, jeżeli otwornica jest zrobiona z plastiku i się rozklepała w trakcie pracy, to może rozklepie się w drugą stronę i puści?
  • Level 22  
    Witam

Po kilkudziesięciu uderzeniach w koronę puściło. Okazało się że gównolit skrzywił się zaraz za frezem mocującym i dlatego się zakleszczyło..... Dziękuję wszystkim za pomoc.