Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 508, 2011, 1.6 Przednia szyba nie odmraża się?

11 Gru 2019 17:20 312 6
  • Poziom 7  
    Witam, chciałbym zapytać jak szybko powinny być efekty odmrażania przedniej szyby w Peugeot 508, rocznik 2011, 1.6 benzyna z klimatyzacją dwustrefową? Otóż u mnie po włączeniu przycisku "odmrażanie szyby przedniej" klimatyzacja sama się ustawia, ja tylko zwiększam poziom komfortu na "hi", ale szyba się nie odmraża. Mijają minuty i robią się tylko dwie małe plamki tuż powyżej kratki nawiewu na szybę. Dopiero jak sam wszystko poskrobie, w miarę przetrę, ruszę w trasę z jako taką widocznością i dopiero w drodze wszystko puszcza i osusza się... Ale wydaje mi się, że to odmrażanie powinno dawać inne i szybsze efekty??? Co by mogło być nie tak?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 39  
    Opisujesz sytuację na zimnym silniku, po nocy?
    Od czego niby powietrze wiejące na szybę ma się ogrzać. Zanim płyn w małym obiegu nagrzeje wymiennik ciepła minie sporo czasu bo silnik zimny, płyn zimny. Opcja elektrycznie podgrzewanej przedniej szyby jest już nieco lepsza, bo szybko odparowuje to co się gromadzi co poprawia widoczność i nie trzeba jej codziennie skrobać i rysować po niej, co powoduje wiadome efekty. Lepsze jest od dmuchania pełną mocą zimnego powietrza wspomaganie dogrzewanie elektryczne tego powietrza. Najlepsze efekty daje ogrzewanie postojowe będące standardem w krajach skandynawskich. Nikogo nie dziwi, że przed jazdą samochód się rozgrzewa aby bezpiecznie ruszyć. U nas za silnik uruchomiony na parkingu powyżej minuty aby poprawić widoczność przed jazda można dostać 100zł mandat.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 7  
    kindlar napisał:
    Lepsze jest od dmuchania pełną mocą zimnego powietrza wspomaganie dogrzewanie elektryczne tego powietrza.

Czyli?
  • Poziom 39  
    Ale jakie są efekty tej operacji poza brakiem efektu zasadniczego? Czy słychać wzmożoną pracę układu wentylacji? Czy w ogólności ogrzewanie działa poprawnie? Możliwe, że zużyte mechanizmy sterowania przepływem powietrza (klapami).

kindlar napisał:
    Nikogo nie dziwi, że przed jazdą samochód się rozgrzewa aby bezpiecznie ruszyć

Oj chyba coś nie tak. Efektywność poprawnego układu jest całkiem wysoka zaraz po uruchomieniu silnika.
  • Poziom 7  
    Miałem wcześniej 10 lat starszy samochód i tam były lepsze efekty...
  • Poziom 18  
    dkozii napisał:
    kindlar napisał:
    Lepsze jest od dmuchania pełną mocą zimnego powietrza wspomaganie dogrzewanie elektryczne tego powietrza.

Czyli?

Grzejnik PTC
  • Poziom 7  
    A jest od tego bezpiecznik bo w instrukcji nie znalazłem?