Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Windows 10 Pro - Po restarcie nie mogę się zalogować do systemu

młody14 11 Dec 2019 17:31 3081 5
    młody14
    Level 37  
    Dobry wieczór.

Przytrafił mi się dosyć dziwny problem na który nie mogę znaleźć rozwiązania. Ale od początku...

Chciałem zrobić update sterowników do karty graficznej. Pobrałem ze strony producenta, puściłem instalkę i nie chciała ona pójść dalej jak na 3%. Pomyślałem "okej, zdarza się", odpaliłem ponownie i znowu to samo. W folderze ze sterownikami znalazłem apkę usuwającą obecnie zainstalowane drivery. Odpalam, informuje mnie, że najlepiej by było jakby system był uruchomiony w tr. awaryjnym. Zgodziłem się na takowe uruchomienie i... od tego momentu zaczęły się schody.

Windows stwierdził, że nie pozwoli mi się więcej zalogować do systemu! Wpisuję hasło (oczywiście skoro tryb awaryjny to do konta lokalnego) i od razu wywala komunikat, że hasło nie poprawne. Hasło na pewno było poprawne ale dla pewności wpisałem kilka innych które zwykle używam ale efekt był ciągle taki sam.

Na co dzień jestem zalogowany do systemu przez konto Microsoft ale teraz nie mam możliwości zalogowania się na nie bo przy każdym uruchomieniu Windows "nie widzi" kabla, nawet gdy wybiorę tr. awaryjny z obsługą sieci.

Przez cmd aktywowałem wbudowane konto administratora ale co z tego skoro nawet nie mogę go w żaden sposób wybrać, bo nie ma do tego guzika :/
    System przed awarią normalnie pracował, działanie wirusa wykluczam.

Jakieś pomysły?

Spec.:
    Ryzen 5 1600X
    16GB DDR4 3200Mhz
    MSI B450 A-PRO
    Radeon RX 570 ARMOR 4G
    Win 10 Pro
    Kaspersky Internet Security 2019
  • Helpful post
    qwart
    Level 26  
    Sprawdzałeś te metody resetowania hasła?Link
    młody14
    Level 37  
    Ten pomysł z utilman wygląda obiecująco tylko teraz jak moja nazwa użytkownika "Michał X" będzie interpretowana przez Windowsa, bo przecież jak wpiszę "net user Michał X nowehaslo" to on już ten "X" pewnie zinterpretuje jako znak hasła.
    qwart
    Level 26  
    młody14 wrote:
    " to on już ten "X" pewnie zinterpretuje jako znak hasła.

To musisz sam sprawdzić.
    młody14
    Level 37  
    Dobra, nazwa użytkownika jest przecież inna a ta co mi się wyświetla to nazwa konta MS.
    Podmieniłem te pliki lecz przy próbie zmiany hasła otrzymałem komunikat:

"Wystąpił błąd systemu 8646.

System nie jest autorytatywny dla określonego konta i nie może wykonać operacji. Spróbuj wykonać operację ponownie używając dostawcy powiązanego z tym kontem. Jeśli jest to dostawca online, użyj witryny online dostawcy."

Ech ten Windows. Nie daje mi możliwości użycia sieci (internet normalnie działa) ale chce bym jednak próbował się logować przez konto online :|

=edit=
    LOL no teraz to mam mózg roz***. Odpalam ipconfig, mam normalnie przydzielone IP, pinguje google i idzie normalnie a ekran logowania wyświetla brak połączenia z internetem! :O

=edit=
    Jeszcze raz uaktywniłem konto administratora, tym razem z tego etapu i mały sukces, mogę z niego skorzystać po restarcie. Problem konta Microsoft jak na razie jeszcze nie rozwiązany bo wciąż nie mogę na nie wejść.

=edit=
    "sfc /scannow" znalazł błędy, próbuję naprawić przez "dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth"

=edit=
    Zmieniło się tyle, że przy logowaniu pojawia się ikona działającego połączenia sieciowego :| Jednak nie :)
    młody14
    Level 37  
    =OSTATNI EDIT!=
    Sukces! Wygrałem z tym **** (można wstawić dowolny epitet).
    Wydaje mi się, że problem dotyczył jakby safe mode bootloop - tak to nazwę. Po każdym restarcie mogłem korzystać z konta admina ale uruchamiało się ono w tr. awaryjnym, nawet gdy robiłem pełny restart systemu przez cmd. Pomogło na końcu msconfig i wyłączenie opcji "bezpieczny rozruch" w zakładce "Rozruch".

Po tym mogę się już normalnie zalogować na moje konto.

A więc zbierając to wszystko do jednego:
    - Resetowanie hasła za pomocą dysku instalacyjnego Windows i wiersza polecenia
    :arrow: Jak przywrócić zapomniane hasło w Windows 10?
    Po podmiance pliku i tak nie będziemy mogli zmienić hasła administratora ale chociaż można uaktywnić wbudowane konto poprzez wpisanie komendy "net user Administrator /active:yes".
    Po ponownym uruchomieniu komputera przechodzimy na konto administratora i wciskając Win + R w uruchom wpisujemy "msconfig". W zakładce "Rozruch" odznaczamy "Bezpieczny rozruch". Po ponownym uruchomieniu będziemy mogli normalnie zalogować się do systemu.

Później można jeszcze wejść na to konto admina (bo będzie ciągle aktywne) i wpisać w CMD "net user Administrator /active:no".

Dosyć długo mi dzisiaj zajęło znalezienie rozwiązania którego koniec końców nigdzie nie było więc zostawię dla potomnych :D

Dzięki i pozdrawiam! :D