Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DisplayPort laptopa + HDMI TV Panasonic plazma - brak wizji i dźwięku

11 Gru 2019 18:09 399 4
  • Poziom 10  
    1/ Laptop Fujitsu - Core I7
    Serial No: DSCN 532760
    Model E752
    CUZ : K352V110-OFF13
    FUJITSU : CA40701-Z834
    Windows 7
    Karta graficzna: Intel(R) HD Graphics 4000
    Monitor: PnP
    Ustawiona (zalecana) rozdzielczość monitora : 1600x900 pikseli i to jest koniec zakresu.
    Złącze w laptopie - DisplayPort

2/ TV PANASONIC VIERA (plazma)
    Model: TH-42PY80P
    220-240V 50/60HZ, 235W
    Złącza w TV- HDMI
    Nie mam instrukcji do TV Panasonic, z internetu jednak dla tego modelu
    podawana jest rozdzielczość tej plazmy - 1920x1080 pikseli
    ...........
    Połączyłem przewodem MediaPort w laptopie z HDMI Telewizora

W żaden sposób jednak nie mogę uzyskać ani obrazu ani dźwięku z laptopa na TV Panasonic

Laptop połączony z jakimkolwiek innym TV ale LCD przenosi obraz na ten TV

W TV Panasonic - pod port HDMI 1 jest podłączona TOYA i gra
    Natomiast próba połączenia kabla z MediaPortu laptopa
    do jakiegokolwiek gniazda HDMI 1, HDMI 2 czy HDMI 3
    nie daje rezultatu.

Laptop pierwotnie miał wgrany Windows 7, potem przeinstalowano mu
    Windows 10. Sugerowano mi abym wrócił do Windows 7 z pierwotnej instalacji
    aby transfer obrazu i dźwięku działał.

Założenie było takie, że nawet jeśli by brakowało jakiegoś sterownika w pierwotnie
    zainstalowanej 10-tce , to po wgraniu od początku Windows 7 wszystkie sterowniki
    będą na swoim miejscu.

Zrobiłem reinstalację, ale i tak to nic nie dało. Tylko 10-tki mi teraz szkoda.

Może wiecie co z tym zrobić aby uzyskać obraz i dźwięk na telewizorze?

Tomasz M.
  • Poziom 42  
    Proszę sprawdzić stronę 42 instrukcji tego telewizora - punkt "Uwagi".

Jest tam wspomniane, że obsługa komputerów nie jest przewidziana przez ten telewizor. Załączam wspomnianą instrukcję.
  • Poziom 10  
    Witam,

Jestem pełen podziwu dla waszej wiedzy.
    Oczywiście instrukcji do plazmy nie miałem to i sprawdzić nie mogłem.

Faktycznie jest taka uwaga.
    Nie wydawało mi się jednak możliwe by taki sprzęt nie posiadał możliwości połączenia z komputerem
    osobistym.

Trudno,
    Dzięki za informację

ps. to już chyba i tak zmierzch plazm.
    Czas na LCD gdzie obraz z laptopa wskakuje automatycznie

Tomasz.
  • Poziom 10  
    Witam,

Lecz mimo wszystko :

1/ Dlaczego podłączony inny laptop kablem HDMI/HDMI - spokojnie przenosi obraz i dźwięk
    na ekran telewizora??
    Gdyby - jak myślę - TV nie współpracował z laptopami to połączenia z innymi komputerami też
    nie dawałyby żadnego efektu.
    Wystarczy użyć innego laptopa i TV Panasonic widzi obraz z komputera, mimo że faktycznie w instrukcji
    obsługi do tego TV jest adnotacja że "obsługa komputerów dla tego TV nie jest przewidziana"
    Poza tym masę sprzętu można do tego TV podłączyć przez to złącze HDMI.

2/ I z kolei mój laptop podłączony dwukrotnie pod dwa różne telewizory przenosi kablem DP/HDMI
    obraz i dźwięk
    - ten drugi punkt wskazywałby że karta graficzna laptopa ustawiona jest prawidłowo, a inne telewizory
    "widzą" wyjście Display Port w moim laptopie

3/ Z drugiej strony słyszałem że jest kilka rodzajów złącz HDMI
    i :
    - jedni twierdzą, że to jest powód faktu iż TV Panasonic nie widzi niekompatybilnego z nim innego niż w TV
    rodzaju złącza HDMI

W tym Panasoniku jest złącze : HDMI (wersja 1.3 x.v. Color)

Czy faktycznie różne rodzaje HDMI w komputerze i w TV może być przyczyną braku komunikacji
    między TV i laptopem?

Tomasz/
  • Poziom 42  
    Torn4 napisał:
    Czy faktycznie różne rodzaje HDMI w komputerze i w TV może być przyczyną braku komunikacji
    między TV i laptopem?

Cóż, nie jestem przekonany do tej teorii. Standard HDMI jest wstecznie kompatybilny i nawet jeśli komputer ma wyższą wersję HDMI, to powinien współpracować z telewizorem - to tak generalnie.
    Polon_us napisał:
    Jest tam wspomniane, że obsługa komputerów nie jest przewidziana przez ten telewizor.

Tę notę odbieram (póki co), że gniazdo HDMI w owym telewizorze akceptuje tylko sygnały "czysto" telewizyjne np. 576p czy 1080i.
    Kolega pisze:
    Torn4 napisał:
    Wystarczy użyć innego laptopa i TV Panasonic widzi obraz z komputera,

Jest to trochę ogólnikowe. Byłoby baaaaardzo pomocne, jakby kolega powtórzył ten test i mając ten "działający" laptop podłączony do Panasonica, sprawdził, jaki sygnał video (rozdzielczość, częstotliwość) podawane są w tym momencie na ową plazmę.
    Mając te dane, kolega mógłby podłączyć swój laptop do plazmy i ustawić te same parametry sygnału video w karcie graficznej posiadanego laptopa.
    To byłby dużo mówiący test.
    Torn4 napisał:
    I z kolei mój laptop podłączony dwukrotnie pod dwa różne telewizory przenosi kablem DP/HDMI
    obraz i dźwięk

Czy kolega wziął pod uwagę, że owe telewizory mogą współpracować z komputerami? Tzn. akceptować sygnał nie-czysto-telewizyjny na swoich wejściach HDMI.
    Kolega sprawdził specyfikację tych telewizorów?

Tak to widzę w tej chwili - mam nadzieję, że kolega przeprowadzi wspomniany powyżej test.