Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi ESAM 6700 EX:2 - Woda w pojemniku na fusy

Trafaret 11 Dec 2019 20:47 2154 4
 • #1
  Trafaret
  Level 6  
  Cześć,

  mam problem z ekspresem ciśnieniowym DeLonghi PrimaDonna Avant (ESAM 6700 EX:2). Po zaparzeniu kawy rozmiękczony krążek fusów razem z wodą wpada, a w zasadzie wlewa się do pojemnika. Oczywiście wcześniej taka sytuacja nie występowała. Podjąłem się naprawy i wymieniłem kompletny tłok prasujący kawę na fabrycznie nowy. Stary był spękany i wypełniony wodą. Zaparzacz rozkręciłem, wyczyściłem i nasmarowałem. Żadne wężyki nie przeciekają. W czym może leżeć problem? Z góry dzięki za pomoc. Poniżej filmik ;-)

  Tomasz

  https://streamable.com/457jo
 • #2
  nioop

  Home appliances specialist
  To wygląda jakby zespół tłoka nie odssysał wody z krążka.
  Był wymieniony , więc skupił bym się czy aby nie popełniono jakiegoś błędu montażowego.
 • #3
  Trafaret
  Level 6  
  Bardzo proszę o jakieś sugestie. Jaki element odpowiedzialny jest za odsysanie wody z krążka? Wymiany tłoka dokonałem z precyzją. Zresztą wzorowałem się na tym filmiku https://youtu.be/belO17qpBzc
 • #4
  ssss
  Level 37  
  Wymieniles tlok na nowy ale w starym tloku znajduje sie zawor cisnieniowy czy go przelozyles ???????????
 • #5
  Trafaret
  Level 6  
  Założyłem taki zestaw https://north.pl/karta/tlok-prasujacy-kawe-do...-delonghi-esam-6700-ex-2,97X-5D-CMMF-F6X.html. Nic nie przełożyłem ze starego.

  Tomasz

  Uzupełniam powyższe:

  Do tłoka przypinany jest czarny, elastyczny wężyk nakładany bez zacisku sprężynowego. Jego końcówka znika gdzieś w obudowie dlatego musiałem trochę więcej rozkręcić. Zakończony jest za sprzęgłem spieniacza mleka i nie jest do niczego podłączony. Nie wiem do czego służy ale wszystko wokół było zabrudzone breją z fusów. Pokazuję to na zdjęciu:

  DeLonghi ESAM 6700 EX:2 - Woda w pojemniku na fusy

  Oczywiście wszystko oczyściłem, wężyk udrożniłem, a ekspres jak wylewał wodę do pojemnika na fusy, tak wylewa nadal :-x Jakieś pomysły?