Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GeForce 5200 leadtek (a340) overclocking

Deamon 23 Sep 2005 10:50 1550 10
    Deamon
    Level 14  
    Mam geforca 5200 (a340) firmy winfast, semprona 3000+, 512 ddr 400Mhz, płytę asrock k8 upgrade-nf3, zasilacz 300W, hdd 80 GB WD 7200 8MB. I mam tylko jedno pytanie.

Ile mogę podkręcić tą grafikę, a ile procka??

Na grafice zamontowałem już radiatory na RAM i wymieniłem cooler.

Mam Jeszcze jeden problem. Gdy włączam Counter Strike:source w opcjach grafiki pokazuje mi że jest ona zgodna z directem 8.0 a nie 9.0. Co zrobić ???

Z góry dziękuję za pomoc.!!!!!!!
    Jaroff
    Level 27  
    Procek spoko więc na razie daruj Sobie kręcenie. Co do grafy, to już mały problem. Tutaj masz zestawienie:
    http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawienie_GPU_2/zestawienie_empiryczne.htm
    Nawet jak uda Ci się podkręcić do poziomu 5200 ultra, to jak widzisz efekty są mizerne. Raczej wymiana grafy na minimum r9550 + podkrecenie do 9600-9600pro.
    Podstawowy problem zestawu z marketu - świetny proc i grafa do d... :(
    Linoge
    Level 27  
    jaki tam swietny .... mobo nie za fajne podobnie zasilacz 300w noname ? nie dziekuje sam sobie spale kompa ;]
    tygryseb
    Level 11  
    Człowieku!! weź nawet nieprubój tego podkręcać! Pierwesze co musisz zrobić to wymienic zasilacz ,chciaz na mocniejszy!! a najlepiej jakbyś nawet chietec 350w mial to wtedy bez problemu.
    ruina74
    Level 1  
    uruchom Regedit
    Znajdź klucz hkey_local_machine\software\nvidiacorporation\global\nvtweak
    utwórz nową wartość DWORD o nazwie coolbits i ustaw ją na 3.
    Uruchom ponownie komputer i masz już możliwość taktowania procesora
    graficznego !!! ( ukryte opcje karty graficznej )

na pulpicie wlasciwosci\ustawienia \zaawansowane \ge force \czestotliwosc taktowania \ taktowanie reczne \3D

sugeruje na poczatku wykryj optymalne ustawienia !!
    kaczan_19
    Level 11  
    Mam taka sama grafike i oprogramowaniem dolaczonym do karty spokojnie podkrecilem zarowno pamiec jak i rdzen o okolo 80 MHz. W 3dmarku 03 dalo to roznice okolo 250 pkt Tego Semprona spokojnie da rade podkrecic do 3800 Pozdrawiam :)

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

Oczywiscie pod te konfiguracje musisz miec mocniejszy zasilacz. 350 Wat starczy w przypadku podkrecenia samej grafiki. Jezeli bedziesz podkrecal tez proca to zaopatrz sie w zasilacz 400 Watowy.
    Gola_s
    Level 11  
    I znów widzę FX5200... Wywal na bity pysk bo to nie karta, a śmieć, sam mam to wiem co mówię...

A co do podkręcania to standarowo te karty miały
    250MHz na rdzeniach 2D i 3D oraz 400MHz na pamięci.
    Ja bez wymianyn żadnej części wyciągamn 300MHz na rdzeniach i 485MHz na pamięci a mam 'karte' bez wentylatora...

Miłego podkręcania...
    prez8s
    Level 33  
    Gola_s wrote:
    I znów widzę FX5200... Wywal na bity pysk bo to nie karta, a śmieć, sam mam to wiem co mówię...

A co do podkręcania to standarowo te karty miały
    250MHz na rdzeniach 2D i 3D oraz 400MHz na pamięci.
    Ja bez wymianyn żadnej części wyciągamn 300MHz na rdzeniach i 485MHz na pamięci a mam 'karte' bez wentylatora...

Miłego podkręcania...

Nie jest taka z nowu zła, oczywiscie do najnowszych gier to sie nie nada juz, ale w starsze typu swat4, ut2004, po podkreceniu mozna smialo pograc.
    Gola_s
    Level 11  
    Wypowiedź offtopowa...

Wypowiedź mojego poprzednika rozbawiła mnie. Nie jest to złe stwierdzenie ale gdy patrzę na te kilka-naście latek w tył gdy na ZX Spectrum albo COmmodore 64 cosik się grało i zachwycało... A teraz?
    S.W.A.T4 to gra stara? Hehe, to ja już pewnie pomimo osiemnastu wiosen do lamusa powinienem odejść... Bo dalje łoje w stare tytuły (UFO:EU dla przykładu). Ale co do gier najnowszych 5200 też daje rade:
    Sudeki, Blitzkreig 2, Far Cry, F.E.A.R, BiA, MOHPA czy wiele innych chodzi PŁYNNIE w 1024x768 32bit AA i ANZIO na poziomie 1 texturki MEDIUM lub HIGH bez cieni fakt faktem ale jednak...

Może za dużo nażekam na moje FX'a? :)
    servgsm
    Level 23  
    Hmmm... podkręć najlepiej Power Stripem do (rdzeń) 331MHz a pamięć do 274 MHz a potem sprawdź to benchmarkiem 2001 SE czy wszystko jest ok jak będa jakieś zakłócenia na ekranie to po prostu obniż obie wartości o 10MHz i tak do skutku.