Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP 275-1KB po odkręceniu ciepłej wody nie chce wyłączyć się iskrownik

11 Gru 2019 22:43 384 10
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich serdecznie.

Posiadam do podgrzewania wody Juners WRP 275-1KB. Problem polega na nie wyłączaniu się iskrownika. Po puszczeniu ciepłej wody iskra cały czas przeskakuje, do momentu zakręcenia wody. Szukałem na forach informacji co może być przyczyną, ale nic nie znalazłem. Oprócz tej przypadłości w piecyku wszytko działa prawidłowo ( tylko częściej trzeba wymieniać baterie). Nie wiem jaki element odpowiedzialny jest za wyłączenie iskrownika, gdy piec już odpali. Proszę o pomoc, sugestie.
  • Poziom 19  
    Spróbuj wyczyścić elektrody. Powinno pomóc.
  • Poziom 10  
    Ogólnie rozebrałem piecyk na części pierwsze. Elektrody, iglice, elementy od zespołu wodnego wszystko zostało wyczyszczone. Problem pozostał
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Wygląda na to że mikroprzełącznik nie wraca do stanu spoczynkowego. Usterka może być bardzo złożona z uwagi na wiek urządzenia (ponad 20lat). Należałoby wymienić iglicę gazową i nasmarować smarem do gazu. Dalej sprawdzić stan iglicy górnej w armaturze wodnej czy nie straciła już talerzyka (pęka ze starości i się kruszy), najlepiej wymienić tuleję górną na nową. Dalej sprawdzić tuleję dolną i przesmarować smarem do wodny. Po złożeniu ustawić mikroprzełącznik na 1 max 1,5 obrotu od pojawienia się iskry.... Działania przy założeniu że sam mikroprzełącznik i popychać zostały sprawdzone i przetestowane w pierwszej kolejności.
  • Poziom 10  
    Gdy rozebrałem piecyk na części pierwsze, dokładnie wszystko sprawdziłem, iglice wyczyściłem i przesmarowałem specjalnym smarem, wymieniłem nawet cały zespół gazowy. Co zauważyłem mikrostyk służy do podania sygnału by iskrownik zaczął działać, ale do wyłączenia go służy coś innego, ponieważ mikrostyk gdy woda przepływa przez piec pozostaje w tym samym położeniu. Nie wiem właśnie co ma wyłączać iskrownik. Dziękuję za zainteresowanie się tematem
    Mikroprzełącznik włącza i wyłącza iskrę. Odłącz mikroprzełącznik i nim poruszaj. Możliwe że popychacz-kowadełko się klinuje w obudowie (czarna obudowa ma być lekko skręcona). Warto przesmarować trzpień osadzenia popychacza. Dalej, śrubeczka w popychaczu służy do regulacji i musi być precyzyjnie ustawiona... Nie wykluczam potrzeby wymiany mikroprzełącznika zwłaszcza jeżeli wcześniej był zalany wodą.
  • Poziom 10  
    Sprawdzę tą dźwignię od przełącznika jutro i delikatnie skręcę obudowę. Regulowałem śrubką na dźwigience w wielu pozycjach i nic nie pomagało. Jak prawidłowo powinno się ustawić?
    Prawidłowo działający piecyk powinien załączyć iskrę przez iskrownik i po pojawieniu się małego płomienia iskrownik powinien przestać działać, a mikrostyk pozostaje przecież w tej samej pozycji - więc nie możliwe jest by on wyłączał iskrę.
  • Poziom 10  
    Dzisiaj prawidłowo ustawiłem mikrostyk. Przesmarowałem dźwigienkę. Sprawdzałem piecyk na wiele sposobów a iskra nadal skacze. Dodam dwa filmiki z działania mikrostyku oraz przeskakującej iskry podczas przepływu wody. Może ktoś będzie miał pomysł na rozwiązanie problemu.

Jeżeli iskra nadal skacze po odpaleniu palnika to masz nagar na jonizacji. Wyczyść dokładnie elektrodę kontrolującą płomień.
  • Poziom 10  
    Czyściłem ją dokładnie drobnym papierem ściernym

Dodano po 2 [minuty]:

Dzisiaj jeszcze odkręciłem blaszkę trzymającą element wytwarzający iskrę i wszystko dokładnie wyczyściłem

Dodano po 11 [minuty]:

Drugi filmik

https://www.youtube.com/watch?v=d9qv3Xu9MF4
  • Poziom 10  
    Dzisiaj wymieniłem elektrodę jonizującą i zapłonową na nową a problem pozostał. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na tą usterkę?