Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Philips - Podłączenie internetu

12 Dec 2019 08:27 564 6
  • Level 9  
    Witam mam problem. Mam telewizor philips model 42pfl4007h/12.
    Chciałabym żeby miał internet 😂
    Lecz jest problem. Ma ten telewizor opcje internetu "bezprzewodowy " lecz w opcji nie ma możliwości zaznaczenia tego... Jak podłączyłam kabel od internetu to działał internet. Ale kabel kończy się w innym pokoju a w kolejnym nie mam już dojścia do kabla internetowego...
    Czytając i przeglądając internet napotkałam tego typu pytania ale nie znalazłam odpowiedzi konkretnej... Widziałam że niektórzy podłączają router? Ale czy to zadziała? Ja kupiłam w media expert adapter WiFi lecz Pan który mi go sprzedał znał się tyle co łysy na grzebieniu bo po otwarciu w instrukcji na samej górze pisało że adapter Wi-Fi tylko do telewizora marki Thomson 😂 oczywiście mówiłam panu że mam telewizor Philips.. No ale nie o to chodzi. Chciałam prosić o pomoc żeby to jakoś rozwiązać i żebym mogła mieć w swoim tv internet. Dzięki z góry!!!
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Helpful post
    Level 38  
    Ruter prześle sygnał WiFi tylko przez jedną ścianę lub przez jeden strop.
    Jeśli nie spełnia tego warunku to kicha.
  • LegrandLegrand
  • Helpful post
    Level 26  
    Nie wiemy jaki to model routera oraz adaptera WiFi?
  • Helpful post
    Level 42  
    Sądzę, że podstawową kwestią jest to, że ten TV jest WiFi-Ready i potrzebuje on dedykowanego adaptera WiFi.
    Wg specyfikacji tego telewizora współpracuje on z adapterem WiFi Philips PTA01/00 -> Link
    Niestety, nie jest już on produkowany, może gdzieś na ebay, czy na innych Allegro jest dostępny.
    MalwinkaE61 wrote:
    Widziałam że niektórzy podłączają router?

Sądzę, że koleżanka miała na myśli podłączenie mini-routera w trybie Access Point do telewizora do gniazda LAN.
    Co oczywiście bez problemu powinno działać.
    Mozna rozważyć jeszcze doprowadzenie Internetu po sieci elektrycznej w mieszkaniu, co moim zdaniem, jest najłatwiejszym rozwiązaniem.
  • Level 9  
    Mozna rozważyć jeszcze doprowadzenie Internetu po sieci elektrycznej w mieszkaniu, co moim zdaniem, jest najłatwiejszym rozwiązaniem.[/quote]
    Tak to by był najlepszy sposób lecz z moim mężem i jego ruchami może zająć parę lat 😂 najszybciej byłoby z tym adapterem którego nie produkują 😔 albo ten mini router? Może podpowiedź mi kolego jakiego najlepiej kupić.? Dziękuję z góry
  • Helpful post
    Level 42  
    Cóż, cały czas uważam, że Internet po sieci elektrycznej jest najłatwiejszym rozwiązaniem.
    MalwinkaE61 wrote:
    lecz z moim mężem i jego ruchami może zająć parę lat

Pomoc męża będzie zbędna.
    MalwinkaE61 wrote:
    albo ten mini router?

Mógłby być, ale tu w grę wchodzi umiejętność zaprogramowania owego mini-routera. Co może być (z całym szacunkiem) zbyt dużym wyzwaniem dla koleżanki i męża.

Proszę zobaczyć przykładowe urządzenie, które realizuje połączenie poprzez sieć elektryczną -> Link
    Proszę przeczytać opis podłączenia, nie wydaje się ten proces zbyt skomplikowany.
    Oprócz tego potrzebne będą dwa przewody LAN.

Połączenie Internetowe w telewizorze będzie programowane jako przewodowe.
  • Level 9  
    Witam po takim długim czasie wracam do tego tematu bo gdzieś mi to umknęło i teraz chce wrócić bo bez internetu w telewizorze to nie to jednak czas pędzi szybko do przodu.

Mam takie pytanie jak kupię to co kolega wyżej proponował abym kupiła to potrzebuję te dwa przewody.
    Rozumiem że tylko wystarczy podłączyć pod gniazdko i podłączyć kabel do tego urządzenia i do telewizora?