Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CITROEN C4 2009 1.6 VTI - Nierówna praca silnika, wzrost spalania.

12 Gru 2019 18:59 189 1
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,
    Posiadam samochód jak w temacie. Występuje w nim problem z falującymi obrotami na zimnym silniku. przy dojeżdżaniu do świateł potrafi zgasnąć. Zaczęło się tak dziać po założeniu LPG. Niestety gazownik uważa, że jest ok, w ASO po odłączeniu LPG uważają, że benzyna jest super to wina gazu. Przerzucają się odpowiedzialnością. Tydzień temu miałem problem bo na autostradzie przy jeździe na gazie, nagle wyskoczył błąd antypollution system faulty stracił moc i po zjechaniu na stację podpiąłem się podręcznym diagnoskopem. Wyszło nieprawidłowe spalanie na wszystkich cylindrach. Wywaliłem błędy i jakoś dojechałem na benzynie. Przy kolejnych próbach odpalania za każdym razem. wywalał sie check i błąd spalania na 4 cylindrze. Zacząłem od świec. I okazało się, że na 4 cylindrze brakowało elektrody, świeca poluzowana, olej na cewce i na świecy. Po zmianie świec jest lepiej. sprawdziłem sprężanie na cylindrach jest dobre, olej bierze się spod uszczelki z pokrywy zaworów. Ale ciągle jest jeden problem, pracuje czasami nierówno, pali benzyny min 2l więcej niż wcześniej i przy sprawdzaniu sygnały z sąd lambda ciągle jest tak, że sonda przed katalizatorem 0,4-0,6V, Natomiast ta za katalizatorem 1,4 - do 2,5V co wydaje się być wartością wyssana z palca. Powinna chodzi w zakresie do 1V, chyba że w Citroenie jest inaczej, ale nie sądzę. Czy ktoś miał taki problem, wymienić sondę czy próbować czyścić? Dodam, że wcześniejsze świece wytrzymały może 12tyś km, a kupione oryginalne, nowe również oryginał i po zrobieniu 500km jak wykręciłem do już wyglądają tak jakby za bogata mieszanka. Wina sondy czy katalizatora? Po wymianie świec żadne błędy się nie pojawiają. Nie jeździłem na gazie od tamtej pory bo nie wiem co się stanie.
  • Poziom 16  
    A tam czasem sonda regulacyjna nie jest szerokopasmowa? Co do falowania obrotami na zimnym silniku to należałoby przyjrzeć się jak wyglądają korekty paliwowe. Ale napisze z własnego doświadczenia że falowanie uleczone zostało aktualizacją oprogramowania sterownika silnika.